Të gjitha lajmet

DUDELANGE - SHKËNDIJA

Shkëndija barazon dhe eliminohet

Shkëndija barazon dhe eliminohet

30 July, 2019 @20:00

Pas humbjes 1-2 në Maqedoni javën e kaluar, Shkëndija u tregua e pafuqishme për të shkaktuar ndonjë përmbysje të befasishme ndaj Dudelanges në Luksemburg dhe kështu u eliminua nga rrethi i tretë i Europa Leagues.

Delgado i Dudelanges shënoi për 1-0 të vendasve, derisa Shkëndija barazimin 1-1 e gjeti vonë përmes Besart Ibraimit (90+2’), ndërsa për një gol tjetër që do ta dërgonte ndeshjen në vazhdime ishte vonë dhe ndeshja u mbyll me rezultatin 1-1, rezultat ky që tutje e dërgon Dudelangen, skuadër kjo që e kishte eliminuar Dritën nga Europa League vitin e kaluar.

Duhet përmendur që Shkëndija ndeshjen e sontme e mbylli me 3 lojtarë më pak. Musliu (85’), Nafiu (90+4’) dhe Ibrahimi (90+5’) u përjashtuan nga loja për skuadrën tetovare, duke i ulur edhe më tepër gjasat për fitoren e skuadrës së tyre.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga