Të gjitha lajmet

DOBËT

Shkëndija mposhtet edhe nga ekipi i Luksemburgut!

Shkëndija mposhtet edhe nga ekipi i Luksemburgut!

23 July, 2019 @19:55

Skuadra e Shkëndijës nuk ka të këndellur në garat evropiane.

Përkundër epërsisë që e patën në fillim të ndeshjes me Agim Ibraimin që shënoi nga penalltia (8’), në pjesë të dytë ekipi i Qatip Osmanit ka rënë tërësisht nga loja dhe është mposhtur në Shkup.

Dudelange e Luksemburgut ka dalë triumfuese në ndeshje, duke e marrë fitoren 1-2 si mysafire me golat e Bettaieb (64’) dhe Sinani (69’), që erdhën nga gabimet e portierit kuqezi.

Javën që vjen, Shkëndija duhet bërë mrekulli në Luksemburg për të shkuar tutje në garat evropiane.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga