Të gjitha lajmet

ARDIAN ISMAJLI

Shkojmë për tre pikë

Foto: FSHF

Shkojmë për tre pikë

29 May, 2019 @15:45

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, ka bërë të ditur sot në konferencë për shtyp se ekipi kuqezi udhëton për tre pikë në Islandë.

Ai ka bërë të ditur se Islanda nuk është ajo e njëjta që ka shkuar në Kampionat Evropian dhe Botëror dhe gjasat janë reale që Shqipëria të fitojë.

“Paraqitjet e mira të miat vijnë dhe me ndihmën e shokëve. Nuk e di nëse ka nevojë për ndryshim kjo skuadër, duhet të kemi harmoni dhe do të kemi sukses. Islanda? E njoh shumë mirë futbollin dhe e kam detyrim të shohë lojtarët kundërshtarë. Islanda nuk është siç ka qenë dhe ne kemi shpresat tona për të marrë pikë. Për mua nuk ka problem mund të luaj dhe me tre mbrojtësa. Kualifikimi? Unë besoj se nëse marrin tre pikë me Islandën ka shumë gjasa të kualifikohemi. Mund të mundim dhe Moldavinë dhe kemi gjasa për kualifikim. Do të shkojmë për fitore aty,” ka thënë Ismajli.

TABELA DREJT EURO 2020 dhe ORARI I NDESHJEVE

Ismajli ka qenë pjesë e Kosovës U21, ku kishte marrë edhe shiritin e kapitenit. Mirëpo, me kohë, ai vendosi që të përfaqësojë Shqipërinë në nivelin senior.

Ismajli deri tash ka pasur dy paraqitje me Shqipërinë në këto kualifikime për EURO 2020, ndërsa në të dy duelet ka qenë për 90 minuta në fushë. Ai paraqitjen e parë me kuqezinjtë e kishte bërë gjatë dueleve në Ligë të Kombeve në humbje ndaj Skocisë 4-0, në ndeshje zyrtare.

NGA KONFERENCA

Sadiku tregon formacionin e pëlqyer nga Reja

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:30

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, gjatë konferencës së rregullt për shtyp të kuqezinjëve para ndeshjes ndaj Islandës ka bërë…

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj tregon emocionet dhe detajet e ardhjes te Kosova

Foto: FFK

28 May, 2019 @16:28

Florent Hadërgjonaj po e pret me padurim stërvitjen e parë me ekipin kombëtar. Ai është prej futbollistëve të parë që…

NGA KONFERENCA E EDY REJAS

Durim, ka 35 lojtarë por koha është e shkurtër

Foto: FSHF

28 May, 2019 @14:24

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sotme për shtyp ka bërë të ditur se është…

FUTBOLLISTËT E FTUAR

Ftesat e Rejas, me dy risi

Foto: FSHF

28 May, 2019 @12:47

Trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja ka dalë sot në orën 11:00 në një konferencë për shtyp ka publikuar futbollistët e…

DUELET E RADHËS

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

23 May, 2019 @11:01

Federata e Futbollit të Bullgarisë ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen kualifikuese Bullgaria-Kosova që do të zhvillohet më…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020