Të gjitha lajmet

KUPA E SHQIPËRISË: KUKËSI - TIRANA

Shkurtaj e Reginaldo i sjellin Kupën Kukësit

Shkurtaj e Reginaldo i sjellin Kupën Kukësit

2 June, 2019 @22:26

Skuadra e Kukësit, duke e mposhtur Tiranën në finale me rezultat 2-1, e fitoi Kupën e Shqipërisë.

Kukësi filloi ndeshjen furrishëm, dukë shënuar në fillim të ndeshjen me Vasil Shkurtaj në minutën e katërt të ndeshjes, ku me këtë gol u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Tirana e barazoi rezultatin në minutën e 66’ me Michael Ngoo, kurse golin e fitores për Tiranën e shënoi Arturo Reginaldo në minutën e 78’ dhe kështu përfundoi ndeshja.

Arturo Reginaldo e fitoi edhe çmimin golashënuesi më i mirë i Kupës së Shqipërisë.

Kukësi për herë të dytë në histori të klubit e fitoi Kupën e Shqipërisë.

FINALJA E KATEGORISË

Bylis, kampion i Kategorisë së Parë

Foto: FSHF

24 May, 2019 @16:26

Është ekipi i Bylisit fituesi i kampionatit për Kategorinë e Parë, sezoni 2018-2019, pasi ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj…

PARTIZANI KAMPION I SHQIPËRISË

Pas 26 vitesh fitojnë titullin kampion

12 May, 2019 @22:24

Tre xhiro para fundit të stinorit të Kategorisë Superiore, është zyrtarizuar kampioni i ri i Shqipërisë në futboll. Pas…

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore