Të gjitha lajmet

KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

Shkurtohet lista e Kosovës U18

11 June, 2018 @15:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar listën më të ngushtë, me emrat e basketbollistëve, me të cilat do ta vazhdojë fazën e radhës të përgatitjeve.

Stërvitjen e radhës Kosova U18 do ta mbaj sot, ditën e hënë (11.06.2018) me fillim nga ora 16:00 në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Duhet theksuar se Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) është organizatore e Kampionatit Evropian U18, Divizioni C që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri më 29 korrik 2018.

Grupi A: Moldavia, Armenia, Irlanda, Malta, Monako.

Grupi B: Qipro, San Marino, Kosova Gjibraltar.Lista e ngushtë e Kosovës U18:

1. Meriton Ismaili
2. Dardan Kapiti
3. Engjull Sollova
4. Arbër Sinani
5. Drin Krasniqi
6. Mendrit Ademi
7. Erhan Sholla
8. Engjull Ramaj
9. Rron Uka
10. Valdrin Kastrati
11. Idoll Pallushi
12. Gazzali Makasqi
13. Shpend Cikaqi
14. Rinor Emerllahu
15. Rilind Krasniqi
16. Andi Vrapçani
17. Bleron Istogu


INTERNATIONAL SATELLITE

Turne streetballi më 23 qershor

11 June, 2018 @14:47

Me datën 23-24 qershor, do të mbahet turneu i streetballit 3x3 në sheshin Skënderbeu në Prishtinë. Turneu International Satellite, do…

GAME 4: CAVS - WARRIORS

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

Foto: GS/fb

9 June, 2018 @9:18

Golden State Warriors me fitoren e sotme 108-81 si mysafir i Cleveland Cavaliers ka bërë serinë 4-0 dhe ka fituar…

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 June, 2018 @16:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë për dy përballjet e fundit të Kosovës në kuadër të kualifikimeve…

GAME 3: CAVS - WARRIORS

Warriors 3-0 me Durantin që shënoi rekord

Foto: FoxNews/GoogleImages

7 June, 2018 @8:49

Golden State Warriors pothuajse është kampion i stinorit 2018/19. Me një performancë të jashtëzakonshme, që solli rekordin personal të karrierës…

GOLDEN STATE WARRIORS

Kthehet Iguodala

Foto: nba.com

7 June, 2018 @0:18

Në ora 3 të mëngjesit të sotëm zhvillohet ndeshja e tretë e serisë finale të PlayOffit në NBA, ndërsa lajmi…

COACH

Jasikevicius në shënjestër të Torontos

Foto: euroleague.net

6 June, 2018 @11:26

Pas shkarkimit të trajnerit Dwane Casey, Toronto Raptors është në kërkim të një trajneri për ta mbushur këtë post. Njëri…

EKSKLUZIVE

Edon Maxhuni mes Kosovës e Finlandës

4 June, 2018 @15:22

Përkundër faktit që emri i tij figuron në listën e Kosovës U20, Edon Maxhuni nuk do të jetë pjesë…

KING JAMES

LeBron kalon Jabbarin

Foto: nba.com

4 June, 2018 @11:29

Cleveland Cavaliers është në disavantazh prej 2-0 në serinë finale kundër Golden State Warriorsit, por super ylli LeBron James është…

GAME 2: WARRIORS - CAVS

Shpërthen Curry, gjysma e punës mbaroi

Foto: nba.com/warriors

4 June, 2018 @7:29

Golden State Warriors nuk ka bërë edhe njëherë gabimin e ndeshjes së parë, përkundër se e fitoi edhe atë. …

KUPA E KOSOVËS

Duelet e mesjavës në Kupë të Kosovës

18 December, 2018 @13:58

Pas fitores së Trepçës mbrëmë ndaj Prishtinës së Re në kuadër të ndeshjeve të së tetës së finales së Kupës…

PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina lëkundet, por nuk rrëzohet

17 December, 2018 @20:47

Skuadra e Prishtinës, për herë të parë në këtë stinor nuk fitoi me lehtësi. Rahoveci krahas humbjes, tregoi lojë të…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Pjesa e parë: Prishtina - Rahoveci

17 December, 2018 @19:44

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Rahovecit. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 42-39 në favor…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

17 December, 2018 @18:55

Janë publikuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Rahovecit. PRISHTINA: AJ Davis, Dardan Berisha, Meriton Ismaili, Kyan Anderson, Fisnik…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ndeshja e mbetur: Prishtina - Rahoveci

17 December, 2018 @13:42

Sonte do të luhet ndeshja e mbetur e xhiros së XIII në Superligën e Kosovës në basketboll, ndërmjet Prishtinës dhe…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga