Të gjitha lajmet

KF BESA

Valdet Shoshi, jep dorëheqje

Valdet Shoshi (në mes) me fanellë të errët/KF Besa

Valdet Shoshi, jep dorëheqje

26 August, 2014 @8:12

Valdet Shoshi, ka dhënë dorëheqje nga posti i shefit të shtabit të Besës së Pejës, pas vetëm dy xhirove të zhvilluara në Superligën e Kosovës. 

Një pikë, nga dy derbi si vendas në Shahin Haxhiislami

Besa nuk arriti të fitojë asnjërën nga dy ndeshjet e para të zhvilluara në Superligë. Të dyja ndeshjet, pejanët i zhvilluan si vendas, derisa si kundërshtarë kishin dy skuadrat e forta, Trepçën’89 (3-3) dhe Prishtinën (1-2)

Nga këto dy ndeshje, pejanët që mëtojnë të luftojnë për titull këtë stinor kanë arritur të fitojnë një pikë të vetme - dhe Shoshi është larguar nga detyra e tij. 

Zëvendësuesit e mundshëm

Ai bëhet trajneri i parë i stinorit të ri që largohet nga posti i tij, ndërsa atë pritet të zëvendësojë Ramiz Krasniqi, Erdogan Celina ose Arbnor Morina - shkruajnë burimet e të përditshmes Sport Plus sot. 

Trofeu

Besa është tre herë kampione e Kosovës pas luftës (2004/05, 2005/06, 2006/07), derisa dy herë ka fituar Kupën e Kosovës (2004/05 dhe 2010/11) dhe një herë Superkupën (2004/05). 

Pejanët këtë verë kanë bërë transferime të bujshme në Superligë dhe kanë qëllim të shpallen kampion të Kosovës në fund të stinorit. 

KAMPIONI BARAZON

Atletico pa gol

REUTERS

25 August, 2014 @23:55

Kampioni i Spanjës, Atletico Madrid, është treguar shterp sonte në ndeshjen e parë të stinorit të ri të La Ligas.  …

KAMPIONI VS NËNKAMPIONI

City, pa pardon ndaj Liverpoolit

25 August, 2014 @23:15

Manchester City i ka dhënë një goditje të rëndë Liverpoolit në fillim të kampionatit. Kampioni aktual ka mposhtur nënkampionin në…

SUPERKUPA TURKE

Fenerbahçe fiton Superkupën e Turqisë

REUTERS

25 August, 2014 @22:36

Kanarinat e Stambollit gjatë gjithë ndeshjes kanë qenë më kërkues se Luanët dhe përkundër se gjatë 120 minutave nuk kishte…

REAL MADRID

Nisin me fitore

REUTERS

25 August, 2014 @22:12

Real Madridi ka siguruar trepikëshin e parë në ndeshjen e parë të La Ligas në Santiago Bernabeu, përkundër se nuk…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga