Të gjitha lajmet

KEK - FERIZAJI

Shpëtim direkt, Ferizaji i Superligës

Shpëtim direkt, Ferizaji i Superligës

16 May, 2019 @18:42

Gjashtë fitore radhazi në gjashtë xhirot e fundit dhe Ferizaji tashmë ka siguruar mbijetesën direkte në Superligë.

Bardhekaltërit kanë mposhtur sot KEK-un në Obiliq, në një goleadë që përfundoi 2-5, ndërsa Ferizaji që parashihej të binte nga Superliga, jo vetëm që nuk ra, por edhe shpëtoi pa pasur nevojë të zhvillojë ndeshje barazhi.

Krejt kjo falë angazhimit të Bylbyl Sokolit në krye të ekipit në janar, ndërsa rezultatet erdhën me kohë, falë përforcimeve të bëra po në këtë afat.

Sot, një fitore jo edhe e lehtë ndaj KEK-ut, por e lezetshme në fund, pasi që të gjithëve iu shpërblye mundi për sezonin dramatik.

TABELA AKTUALE

Dardan Çerkini (20’) i dha epërsinë Ferizajit 0-1. Vendasit barazuan shpejt me Isa Eminhazirin 1-1 (25’), rezultat ky që figuroi në pushimin 15 minutësh.

E në pjesë të dytë ndeshja u hap në tërësi, ku Ferizaji me Ermal Krasniqin rimori epërsinë 1-2 (48’). KEK-u barazoi përsëri 2-2, kur shënoi Leonat Vitia (66’).

E pas kësaj Ferizaji atakoi plotësisht për të fituar ndeshjen dhe golat erdhën radhazi nga Blerton Mehmeti (68’), Qëndrim Dautaj (70’) dhe Ylber Luma (90’) për përfundimtaren 2-5.

PARA FINALES KAMPIONALE

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

Foto: feronikelifc.com

16 May, 2019 @0:12

Superliga do të mësojë kampionin e ri të saj të dielën në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, në ndeshjen mes…

PRISHTINA - TREPÇA'89

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

Foto: prishtinafc.com

15 May, 2019 @19:39

Fitorja e dhjetë në 11 ndeshjet e fundit për Prishtinën në Superligë sot ka ardhur në pjesë të dytë të…

DRENICA - BALLKANI

Ndajnë pikët, ende rrezikojnë barazhin

Foto: KF Drenica

15 May, 2019 @19:34

Pa fitues është mbyllur dueli mes Drenicës dhe Ballkanit sot, duel ky që u luajt në “Bajram Aliu” të Skenderajt. …

DRITA - FLAMURTARI

Flamurtari me përmbysje, pranë shpëtimit

Foto: Drita FC

15 May, 2019 @19:15

Flamurtari pranë shpëtimit! Skuadra kryeqytetase ka shënuar një fitore të artë në Gjilan ndaj Dritës, për t’iu afruar shumë mbetjes…

LLAPI - FERONIKELI

Një pikë larg titullit

Foto: KFLlapi/fb

15 May, 2019 @18:54

Feronikeli është vetëm një pikë larg titullit kampion të Kosovës. Ekipi i Zekirija Ramadanit ka mposhtur sot Llapin në Zahir…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga