Të gjitha lajmet

1/2: VUSHTRRIA - PRISHTINA

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

18 April, 2018 @17:37

Vushtrria
Prishtina
Vushtrria 1 : 1 Prishtina
Daut MAXHUNI 48' Basit KHALID 99'

Stadiumi "Ferki Aliu", Vushtrri

Në një stadium të mbushur me tifozë në Vushtrri, Vushtrria e Prishtina luftuan mes vete për plot 120 minuta, e në fund kualifikimit iu gëzuan kryeqytetasit, të cilët e arritën kualifikimin për në finalen e Kupën së Kosovës falë golit të Basit Khalid në minutën e 9’ të vazhdimit të parë të ndeshjes. I njëjti lojtar e kishte shënuar golin e vetëm të ndeshjes edhe në përballjen e parë mes këtyre dy skuadrave në Pejë.

Për t’u përmendur nga ky takim ishte fakti që Vushtrria sot ishte pa Labinot Osmanin, lojtarin kryesor të skuadrës, lojtar ky që nuk ishte as në bankën rezervë.

Pjesa e parë kaloi pa gola, pjesë në të cilën Mankenda e pati mundësinë më të mirë për mysafirët, derisa për vendasit rast të volitshëm për shënim pati Topalli, gjuajtja e të cilit u prit nga portieri Bekaj i mysafirëve.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Në pjesën e dytë, epërsinë e vendasve e solli Daut Maxhuni, i cili shënoi në minutën e 48’ për 1-0, rezultat me të cilin u mbyll takimi, duke bërë që ndeshja të shkojë në vazhdime, pasi me këtë rezultat ishte mbyllur edhe ndeshja e parë para dy javësh.

E në vazhdime, ishte Basit Khalid i mysafirëve ai që ia dha kualifikimin kryeqytetasve. Khalid shënoi për 1-1 në minutën e 99’ të ndeshjes pas asistimit nga Januzi, ndërsa në pjesën e mbetur të vazhdimeve gola të tjerë nuk pati dhe kështu finalen e madhe të 27 majit e arriti skuadra e Prishtinës.

Në finale, Prishtina do të takohet me Vëllaznimin, i cili sot e eliminoi Drenicën në Gjakovë.1/2: VËLLAZNIMI - DRENICA

Goli mysafir vendos, Vëllaznimi në finale

18 April, 2018 @17:00

Vëllaznimi në finale të Kupës së Kosovës! Pas barazmit 1-1 në Skenderaj, Vëllaznimi e Drenica kanë luajtur pa gola…

KUPA E KOSOVËS

11-shet: Vushtrria-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

18 April, 2018 @14:26

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu dhe ai i Prishtinës, Mirel Josa, kanë bërë të ditur 11-shet e ekipeve për ndeshjen…

KUPA E KOSOVËS

Sot përcaktohen finalistët, përfaqësuesit e mundshëm në Europa League

BOROZANI

18 April, 2018 @10:18

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen ndeshjet kthyese gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, ndeshje pas të cilave do t’i…

DFB POKAL

Bayerni me gol show në finale të Kupës

17 April, 2018 @22:43

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen, duke e mposhtur bindshëm Bayer Leverkusenin me rezultat 6-2, arriti të kualifikohet në finale të…

KRISTAL ABAZAJ

Rekord transferi nga Superiorja - Abazaj në Anderlecht

Fotot: rsca.be

17 April, 2018 @11:53

Tregimi i sulmuesit Kristal Abazaj me Skënderbeun është interesant. Ekipi përfitoi nga lojtari vetëm pse investoi në ‘te dhe në…

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 April, 2018 @22:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të Kosovës, por edhe para se të kuptohen finalistët e Kupës -…

JAVA XXVI

Terminet për xhiron e XXVI në Ligën e Parë

16 April, 2018 @14:56

4 ndeshje të shtunën e 4 të tjera të dielën do ta kompletojnë xhiron e XXVI në Ligën e Parë…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

Foto: KFBallkani/fb

9 December, 2018 @15:36

Skuadra e Ballkanit të Suharekës me një paraqitje dominuese ka arritur ta shkruajë emrin në tetëshen më të mirë të…

VINCENZO ALBERTO ANNESE

Na mbetet vetëm kampionati

Foto: prishtinafc.com

8 December, 2018 @19:46

I ardhur muajin e kaluar te Liria, Vincenzo Alberto Annese, është eliminuar sot nga Kupa e Kosovës. Liria nën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga