Të gjitha lajmet

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe ka marrë Vendim që Llapi e Ferizaji të dënohen me nga një mijë euro.

Ferizaji është dënuar për shkak se spektatorët kanë hedhur shportë me plehëra në drejtim të asistent referit Artan Latifi në përballjen Ferizaji - Drenica.

Ferizaji kishte fituar këtë ndeshje, 2-0.

Ndërsa Llapi ka marrë për dënim shifrën e njejtë, për shkak se spektatorët vendas kanë fyer në kor ekipin mysafir si dhe kanë hedhur shishe pvc në drejtim të fushës pas përfundimit të takimit.

Llapi ishte mposhtur në këtë ndeshje nga Feronikeli, 0-1.

Ekipet kanë të drejtë ankese ka bërë të ditur njoftimi i FFK-së në afat prej tetë ditësh prej datës së shqiptimit të dënimit.

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.…

BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16 June, 2019 @13:54

Mesfushori nga Struga, Besmir Bojku, do të jetë lojtar i ri i Feronikelit të Drenasit për stinorin 2019/20. Skuadra…

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

16 June, 2019 @12:36

Qendërmbrojtësi i Gjermanisë dhe i Bayern Munchenit, Mats Hummels, është në përfundim të bisedimeve për një rikthim të mundshëm te…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

Të gjitha lajmet nga