Të gjitha lajmet

KOMBËTARJA

Shqipëria ndahet me Tramezzanin

Shqipëria ndahet me Tramezzanin

20 December, 2016 @16:36

Trajneri italian, Paolo Tramezzani, i cili deri më tani kryente punën e ndihmësit të përzgjedhësit Gianni De Biasi në kombëtaren shqiptare, prej sot nuk do ta ketë këtë post. Në një njoftim të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, bëhet e ditur se është shkëputur kontrata me Tramezzanin, pa dhënë arsyet e ndërprerjes së bashkëpunimit. Më tej, FSHF e ka falenderuar teknikun italian për punën e kryer deri më tani dhe i ka uruar atij suksese në vijim të karrierës. Tramezzani përveçse ishte ndihmës i De Biasit, kryente edhe punën e drejtorit teknik në kombëtaret e moshave.

CARLITO

Tevez lutet të mos shkojë, përshëndetet me lot

20 December, 2016 @8:36

Carlos Tevez është përshëndetur me lot sot në mëngjes nga Boca Juniors, duke dalë nga fusha, derisa një tifoz ishte…

NË SHQIPËRI

Hamdi Salihi, lojtar i vitit

20 December, 2016 @0:38

Sulmuesi veteran i Skënderbeut, Hamdi Salihi, ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga FSHF-ja. Në ceremoninë…

EVERTON - LIVERPOOL

Heroi Mane, Liverpooli ndjek Chelsean

19 December, 2016 @22:57

Me fitoren e Liverpoolit u mbyll derbi i 'Merseyside', takim tejet i mërzitshëm për futbolldashësit përkundër pritshmërive të mëdha. Skuadra…

TRANSFER

Dardan Miftari i bashkohet Ferizajit

19 December, 2016 @18:47

Skuadra e Ferizajit po vazhdon të jetë skuadra më aktive në ditët e fundit për transferime të lojtarëve. Ekipi bardhë…

BUNDESLIGA BEST XI

Hadërgjonaj në formacionin e javës

19 December, 2016 @17:00

Mbrojtësi kosovar i krahut të djathtë, Florent Hadërgjonaj, është përfshirë për herë të parë në formacionin e javës në Bundesligë.…

PORTIERI I KOMBËTARES

Suspendohet dhe gjobitet Etrit Berisha

Etrit Berisha, portier i Shqipërisë/ BOROZANI/ Lis Dorambari

19 December, 2016 @15:04

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është gjobitur dhe suspenduar nga FIFA për shkak të kartonit të kuq…

VJEN GJOBA

10 mijë franga gjobë FSHF-së

19 December, 2016 @14:59

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është gjobitur me 10 mijë franga zvicerane nga FIFA për shkak të sjelljes jo…

OLD TRAFFORD

“Jam si vera e kuqe”

19 December, 2016 @12:24

Edhe pse u prit me shumë dyshime transferimi i tij në Premier League, duke marrë parasysh moshën 35-vjeçare, Zlatan Ibrahimovic…

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

19 December, 2016 @12:12

Për dallim nga xhirot e kaluar, këtë xhiro Borozani.com ka zgjedhur 11-shen më të mirë të javës nga top ligat…

BARCELONA vs ESPANYOL

El Pistolero ndihmon në fitoren e Barçës

18 December, 2016 @22:37

Barcelona me ndihmën e yllit uruguajan Luis Suarez, arriti ta mposht Espanyolin me rezultat 4-1, në Nou Camp. Suarezi i…

SHQIP NË BOTË

Rrahmani shënon në fitoren e Lokomotivës

18 December, 2016 @20:50

Në fitoren që skuadra e Lokomotivës së Zagrebit e shënoi sot ndaj Splitit me rezultat 3-0, njëri nga golat e…

BILETAT

Shqipëria-Skocia, biletat në shitje

FOTO: FSHF

19 October, 2018 @17:29

Federata Shqiptare e Futbollit (FSH) ka bërë të ditur se ka nxjerrë në shutje biletat online për ndeshjen ndërmjet Shqipërisë…

ESTONIA U21 - SHQIPËRIA U21

Barazim në ndeshjen e fundit

16 October, 2018 @20:11

Me barazim i ka mbyllur kualifikimet për në Kampionatin Evropian Kombëtarja e Shqipërisë U21. Në ndeshjen e fundit të kualifikimeve,…

KOMBINIMI I LIGËS SË KOMBEVE

E konfirmon UEFA, fati i Shqipërisë në ndeshje me Skocinë

Foto: IFA

16 October, 2018 @18:20

Futbollistët e Shqipërisë janë "të rrezikuar" të luajnë në kategorinë më të dobët të Ligës së Kombeve nëse nuk arrijnë…

SHQIPËRIA U19

Shqipëria U19 e përfundon me humbje

16 October, 2018 @15:54

Pas dy humbjeve në dy ndeshjet e para, Shqipëria U19 u mposht edhe sot në takimin e luajtur ndaj Norvegjisë…

SHQIPËRIA U21

E fundit edhe për Shqipërinë U21

16 October, 2018 @12:28

Sikurse Shqipëria U19, ndeshje sot zhvillon edhe Shqipëria U21. U21-shat e Shqipërisë sot zhvillojnë ndeshjen e fundit kualifikuese drejt…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja