Të gjitha lajmet

EURO 2021 QUALIFICATIONS

Shqipëria siguron pikën në fund ndaj turqve

Foto: FSHF

Shqipëria siguron pikën në fund ndaj turqve

7 June, 2019 @21:40

Futbollistët e Shqipërisë U21 kanë siguruar pikë në fund të ndeshjes, duke iu dhënë një dush të ftohtë turqve në minutën e 95 të ndeshjes, për përfundimtaren 2-2.

Shpresat kuqezi kanë qenë në epërsi me golin e Malokut në minutën e 49 të ndeshjes, por Muldur ka barazuar në fillim të pjesës së dytë (54’) 1-1.

E pesë minuta para fundit turqit u dukën se po merrnin 3 pikë, kur shënoi Dervisoglu (85’) 2-1.

Sidoqoftë, ka qenë Bullari që në minutën e fundit të kohës shtesë të ndeshjes shënoi për barazim (90’+5) 2-2. Bullari ishte futur në ndeshje në minutën e 85 të lojës nga selektori Alban Bushi.

Në Grupin 3 kualifikues për EURO 2021 Turqia U21 momentalisht është e para me 4 pikë, Kosova U21 është e dyta me 3 pikë, ndërsa Shqipëria U21 e treta me 2 pikë nga tre ndeshje.

FORMACIONI I MUNDSHËM

Projekti i Rejas: muskuj dhe tru në 11-shen e parë

Foto: FSHF

6 June, 2019 @23:39

Shqipëria pas stërvitjeve në Durrës dhe në Frankfurt sot ka arritur në Rejkjavik të Islandës, ku të shtunën do të…

PARA NDESHJES

Kuqezinjtë zbarkojnë në Islandë

6 June, 2019 @20:50

Shqipëria ka mbërritur sot në drekë në Rejkjavik, ku do të zhvillojë dy seanca stërvitore në prag të ndeshjes së…

BASTORET

Shqipëria pa gjasa për fitore ndaj Islandës?!

5 June, 2019 @18:49

Një kuotë marramendëse i është dhënë nga Bet 365 fitores së Shqipërisë në përballjen si mysafir ndaj Islandës. Kuqezinjtë…

DUELET MIQËSORE

Shqipëria U19 mposht dy herë brenda tre ditëve Kosovën U19

Foto: FSHF

5 June, 2019 @18:03

Kuqezinjtë e drejtuar nga Nevil Dede, janë treguar përsëri më të mirë se dardanët e drejtuar nga Ramiz Krasniqi. …

LENNART JOHANSSON

Pionieri i Ligës së Kampionëve, ndërron jetë

Foto: uefa.com

5 June, 2019 @13:44

Në moshën 89 vjeçare ka ndërruar jetë Lennart Johansson, suedezi që ka qenë në krye të UEFAs për 17 vjet…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja