Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Shqipëria U19 fiton ndaj Kosovës U19

Foto: FFK

Shqipëria U19 fiton ndaj Kosovës U19

24 May, 2018 @22:13

Shqipëria
Kosova
Shqipëria 2 : 1 Kosova
Patrik PASHA 21' 81' Gentrit LIMANI (P) 41'

U19
Në takimin miqësor mes Kosovës U19 dhe Shqipërisë U19, fituese doli kjo e dyta, me ndeshjen që përfundoi me rezultat 2-1. Në "Elbasan Arena", të parët në epërsi kaluan futbollistët e Shqipërisë U19 me golin e shënuar nga Patrik Pasha, ndërsa për 1-1 barazoi Gentrit Limani. Në pjesën e dytë Shqipëria U19 arriti të shënojë edhe një herë, përsëri përmes Patrik Pashës, për ta mbyllur këtë miqësore me fitore 2-1. Miqësoren e radhës këto dy skuadra do ta zhvillojnë të shtunën “Loro Boriçi” të Shkodrës.

BARAZHI: FERIZAJ vs VËLLAZNIMI

Ferizaji në Superligë, Vëllaznimi bie!

24 May, 2018 @19:17

Në ndeshjen e barazhit mes Ferizajit dhe Vëllaznimit, fituese doli Ferizaji, i cili u tregua më i suksesshëm pas goditjes…

NAPOLI

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

Foto: goal.com

24 May, 2018 @16:27

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej se u zyrtarizua si trajner i ri i Napolit, mediat italiane…

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 May, 2018 @15:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë, Stadiumi Olimpik Ataturk i Stambollit, është përzgjedhur të jetë stadiumi ku…

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 May, 2018 @12:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore në dy miqësore aventurën e tij me reprezentacionin e…

LEGJENDA KATALONASE

Iniesta në Japoni

Foto: andresiniesta8/ instagram

24 May, 2018 @10:27

Futbollisti legjendar i Barcelonës, Andres Iniesta, pas largimit nga klubi i zemrës, u zyrtarizua si lojtar i ri i Vissel…

CARLO ANCELOTTI

Zyrtare: Ancelotti napolitan

Foto: uefa.com

23 May, 2018 @20:36

Ish trajneri i shumë ekipeve të njohura evropiane, Carlo Ancelotti, është emëruar trajner i ri i Napolit, pasi që u…

MYRTO UZUNI

Uzuni thërret tifozët

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:21

Njëri ndër lojtarët e ri të kombëtares së Shqipërisë që pritet të shpërthejë me kohë, Myrto Uzuni, në deklaratën e…

FREDERIC VESELI

Meritojmë më shumë

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:12

Futbollisti i Shqipërisë, Frederic Veseli, që luan për Empolin në Serie A të Italisë ka qenë në sot në konferencë…

I LINDUR NË KOSOVË

Emër i ri për Shqipërinë, merr ftesën nga Panucci

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:26

Kombëtares shqiptare të futbollit për dy ndeshjet e rradhës që do të zhvillojmë, të parën ndaj Skocisë dhe ndeshjen e…

CHRISTIAN PANUCCI

Formula e grupeve detyron fitore

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:12

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci ka dalë në konferencë për shtyp sot në orën 12:00 në ambjentet e FSHF, ku…

LORET SADIKU

Refuzoi Shqipërinë, tani kalon pushimet në Dubai!

12 November, 2018 @23:58

Loret Sadiku ishte në listën e përzgjedhësit të Shqipërisë Christian Panucci për ndeshjet e këtij muaji. Por futbollisti refuzoi ftesën…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja