Të gjitha lajmet

DUELET MIQËSORE

Shqipëria U19 mposht dy herë brenda tre ditëve Kosovën U19

Foto: FSHF

Shqipëria U19 mposht dy herë brenda tre ditëve Kosovën U19

5 June, 2019 @18:03

Kuqezinjtë e drejtuar nga Nevil Dede, janë treguar përsëri më të mirë se dardanët e drejtuar nga Ramiz Krasniqi.

Shqipëria U19 pas fitores së arritur në Rexhep Rexhepi të Drenasit më 3 qershor 3-1, ka mposhtur edhe sot Kosovën U19 në përballjen që u zhvillua në Fadil Vokrri edhe më thellë, 4-1.

Kuqezinjtë e trajnerit Dede kanë dominuar plotësisht në pjesën e parë, duke zhvilluar një lojë të bukur, e orientuar e gjitha në sulm.

Ka qënë sulmuesi i Tiranës, Ernest Muçi ai që ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 23-të falë një penalltie.

Loja sulmuese ka dhënë rezultat, dhe në minutën e 40-të, sulmuesi i Chelsea, Armando Broja, ka dyfishuar rezultatin dhe ka dërguar skuadrën në dhomat e zhveshjes me rezultatin 2-0.

Pjesa e dytë ka konfirmuar dominimin e Shqipërisë, që ashtu si edhe në pjesën e parë ishin superior ndaj bashkombasve të Kosovës duke shënuar edhe 2 gola të tjerë.

Në minutën e 48-të, Kosova ngushton diferencat me Bytyqin, por kuqezinjtë përgjigjen menjëherë me Muçin në minutën e 56-të dhe Brojan në minutën e 65-të, gol që vulos dhe rezultatin i cili nuk do të ndryshoj deri në fund.

LENNART JOHANSSON

Pionieri i Ligës së Kampionëve, ndërron jetë

Foto: uefa.com

5 June, 2019 @13:44

Në moshën 89 vjeçare ka ndërruar jetë Lennart Johansson, suedezi që ka qenë në krye të UEFAs për 17 vjet…

NGA KONFERENCA

Mavraj nuk e gjeti ulësen kur u kthye në kombëtare

Foto: FSHF

30 May, 2019 @16:20

Qendërmbrojtësi më me përvojë aktualisht në kombëtaren shqiptare, Mërgim Mavraj, është rikthyer pas lëndimit dhe konferencën e sotme për shtyp…

ERMIR LENJANI

S’mund të jetë Panucci më shqiptar se unë

Foto: FSHF

30 May, 2019 @15:33

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, në prag duelin ndaj Islandës ka folur më shumë për problemet që kishte me…

SHQIPËRIA U19

Dede shpall listën e Shqipërisë për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:55

Shqipëria e 19 vjeçarëve fillon nesër grumbullimin për dy ndeshjet miqësore që do të luajë me Kosovën në 3 dhe…

ARDIAN ISMAJLI

Shkojmë për tre pikë

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:45

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, ka bërë të ditur sot në konferencë për shtyp se ekipi kuqezi udhëton…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja