Të gjitha lajmet

SHPRESAT DËSHTOJNË

Shqipëria U21 nuk arrin ta mposht Andorrën U21

Foto: FSHF

Shqipëria U21 nuk arrin ta mposht Andorrën U21

26 March, 2019 @22:26

Andorra
Shqipëria
Andorra 2 : 2 Shqipëria
Jordi ALAEZ 19', 55' Omar IMERI 53', Din SULA 86'

Stadiumi: Comunal, Andorra.

Shpresat e kombëtares nuk kanë pasur ditë të mirë sikurse seniorët në Andorrë.

Ekipi i drejtuar nga Alban Bushi mezi ka shpëtuar fytyrën në përballje me Andorrën, pasi që ka arritur të barazojë rezultatin 2-2, 4 minuta para fundit të ndeshjes.

Kjo pikë, ka qenë e para për Shqipërinë U21 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2021 të radhës për grupmoshat në fjalë.

Jordi Alaez i dha dy herë epërsinë vendasve, derisa për kuqezinjtë njëherë barazoi Omar Imeri e pastaj Din Sula, të dy zëvendësues.

Përndryshe, kuqezinjtë në këtë grup kanë kundërshtar edhe Kosovën, të cilët do të ndeshen më vonë përgjatë vitit.

Grupi 3

DANIMARKA

Më shumë se gjysma ndaj Kosovës ishin rezervë

Fotot: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 March, 2019 @20:46

Kasper Schmeichel, Henrik Dalsgaard, Thomas Delaney, Nicolai Jorgensen, Martin Braithwaite - kanë qenë të vetmit që kanë startuar ndaj Kosovës…

E FUNDIT

Mali i Zi - Kosova, pa tifozë?!

Fotografitë: UEFA Euro/fb

26 March, 2019 @12:40

Pas thirrjeve raciste në kuadër të ndeshjes së mbrëmshme Mali i Zi - Anglia, në kuadër të kualifikimeve për EURO…

PAS DUELIT

Notat e futbollistëve të Kosovës (KOS-BUL)

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 March, 2019 @8:51

Pas ndeshjes së mbrëmshme, të parës për kualifikime në një kampionat evropian për Kosovën dhe barazimit me Bullgarinë, 1-1, mëposhtë…

HEKURAN KRYEZIU

Kryeziu: Ata fituan një pikë, ne i humbëm dy

25 March, 2019 @23:39

Mesfushori i Kosovës i cili e kishte shiritin e kapitenit në ndeshjen e sontme ndaj Bullgarisë, Hekuran Kryeziu, në deklaratën…

ARBËR ZENELI

Zeneli: Fati nuk ishte me neve

25 March, 2019 @23:27

Golashënuesi i vetëm për Kosovën në ndeshjen kundër Bullgarisë, Arbër Zeneli, në deklaratën e tij pas ndeshjes dhënë RTK-së, tha…

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Duhet të mësojmë t’i shfrytëzojmë rastet

25 March, 2019 @23:19

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, pas barazimit 1-1 me Bullgarinë tha se ka pritur në lojë të vështirë ndaj bullgarëve,…

GRUPI H: ANDORRA - SHQIPËRIA

Tri gola për fitoren e parë në grup!

Foto: Supersport

25 March, 2019 @22:36

3 gola për 3 pikët e para në grupin eliminator drejt EURO2020 për Shqipërinë! Në ndeshjen e parë pas shkarkimit…

KOSOVA - BULLGARIA

Kosova e pafat, “kënaqet” me barazim

25 March, 2019 @22:34

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është ndarë me një pikë nga ndeshja e parë në kualifikimet për Kampionatin Europian, duke…

KOSOVA - BULLGARIA

GOOOOOL! Super Zeneli barazon gjithçka

25 March, 2019 @22:05

Gjithnjë në stilin e tij. Arbër Zeneli me një solo akcion e nisur nga krahu i majtë, shënoi në minutën…

PJESA E PARË

Kuqezinjtë shkojnë në pushim me epërsi

25 March, 2019 @21:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Andorra - Shqipëria, që po zhvillohet aktualisht. Kuqezinjtë nën udhëheqjen e Ervin Bulkut…

FIFA RANKING

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

4 April, 2019 @12:21

Humbja nga Turqia dhe fitorja ndaj Andorrës në kuadër të dy ndeshjeve të para kualifikuese për EURO 2020, ka bërë…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

GRUPI H: ANDORRA - SHQIPËRIA

Tri gola për fitoren e parë në grup!

Foto: Supersport

25 March, 2019 @22:36

3 gola për 3 pikët e para në grupin eliminator drejt EURO2020 për Shqipërinë! Në ndeshjen e parë pas shkarkimit…

PJESA E PARË

Kuqezinjtë shkojnë në pushim me epërsi

25 March, 2019 @21:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Andorra - Shqipëria, që po zhvillohet aktualisht. Kuqezinjtë nën udhëheqjen e Ervin Bulkut…

ANDORRA - SHQIPERIA

GOOOL! Shqipëria gjen golin

25 March, 2019 @21:06

Shqipëria ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Andorrës e cila po zhvillohet aktualisht në kuadër të kualifikimeve për Euro…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja