Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: YLLI - LIPJANI

Shtohet epërisa në Suharekë

Shtohet epërisa në Suharekë

11 April, 2019 @19:38

Ylli
Lipjani
Ylli 64 : 39 Lipjani

REZULTATI I PJESËS SË PARË

Ylli nuk është ndalur as në çerekun e dytë dhe ka shtuar epërsinë ndaj Lipjanit edhe për 10 pikë tjera, me 28-18 për të përfunduar pjesën e parë 64-39.

Egzon Kuqi me 17 pikë është më efikasi te Ylli, ndërsa Mike Mitchell po dallohet te Lipjani me 16 sosh.

PJESA E PARË: PRIZRENI - TREPÇA

Epërsia e njëjtë në fund të pjesës së parë

11 April, 2019 @19:37

Çereku i dytë në Prizren ka kaluar baraz 20-20 ndërsa Prizreni ka ruajtur epërsinë e arritur nga çereku i parë…

ÇEREKU I PARË: YLLI - LIPJANI

Ylli e nis bindshëm

11 April, 2019 @19:20

Përkundër se Lipjani kapi epërsinë në fillim të ndeshjes, Ylli u këndell për të përfunduar furishëm çerekun e parë të…

ÇEREKU I PARË: PRIZRENI - TREPÇA

Vetëm një pikë plus për Prizrenin

11 April, 2019 @19:17

Pas çerekut të parë të zhvilluar në Sezai Surroi, Prizreni ka epërsi një pikëshe ndaj Trepçës, 21-20. Bardhezinjtë po…

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Lipjani, 5-shet e para

11 April, 2019 @19:00

Pak para fillimit të ndeshjes mes Yllit dhe Lipjanit, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arben Krasniqi dhe Gyltekin Selimi kanë dalë…

FORMACIONET STARTUESE

Prizreni-Trepça, 5-shet e para

11 April, 2019 @18:58

Pak para fillimit të ndeshjes mes Prizrenit dhe Trepçës, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arbnor Rifati dhe Ilir Selmani kanë dalë…

PLAY OFFS 18/19

NBA gati për Play Offin 2018/19

11 April, 2019 @11:15

Pas përfundimit të ndeshjeve sot në mëngjes, u caktuan të gjitha çiftet që do të garojnë në Play Offin 2018/19…

MEGASPORTS - LLAPI

Dueli prizrenas në finale

10 April, 2019 @23:03

Skuadra prizrenase Megasports, duke e mposhtur Llapin në ndeshjen e tretë me rezultat 75-56 u kualifikua në finale. Djelmoshat e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Shpërthen Dardani, për të ruajtur pamposhtshmërinë

Foto: KBPrishtina/fb

10 April, 2019 @21:03

Është dashur një performancë kolosale nga Dardan Berisha [rekord personal i stinorit] për të vazhduar Prishtina serinë e fitoreve në…

BASHKIMI - BOREA

Rekord sezonal, përforcojnë pozitën 4

10 April, 2019 @20:47

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës, Bashkimi, ka shënuar fitore lehtë të parashikueshme ndaj Boreas në Prizren. Portokallezinjtë përmirsuan rekordin…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: 1 pikë epërsia edhe 10 minuta lojë

10 April, 2019 @20:28

Kanë mbetur edhe 10 minuta në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Rezultati është i ngushtë 69-70 në favor të Prishtinës. Dardan…

PJESA E PARË: PRIZRENI - TREPÇA

Epërsia e njëjtë në fund të pjesës së parë

11 April, 2019 @19:37

Çereku i dytë në Prizren ka kaluar baraz 20-20 ndërsa Prizreni ka ruajtur epërsinë e arritur nga çereku i parë…

ÇEREKU I PARË: YLLI - LIPJANI

Ylli e nis bindshëm

11 April, 2019 @19:20

Përkundër se Lipjani kapi epërsinë në fillim të ndeshjes, Ylli u këndell për të përfunduar furishëm çerekun e parë të…

ÇEREKU I PARË: PRIZRENI - TREPÇA

Vetëm një pikë plus për Prizrenin

11 April, 2019 @19:17

Pas çerekut të parë të zhvilluar në Sezai Surroi, Prizreni ka epërsi një pikëshe ndaj Trepçës, 21-20. Bardhezinjtë po…

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Lipjani, 5-shet e para

11 April, 2019 @19:00

Pak para fillimit të ndeshjes mes Yllit dhe Lipjanit, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arben Krasniqi dhe Gyltekin Selimi kanë dalë…

FORMACIONET STARTUESE

Prizreni-Trepça, 5-shet e para

11 April, 2019 @18:58

Pak para fillimit të ndeshjes mes Prizrenit dhe Trepçës, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arbnor Rifati dhe Ilir Selmani kanë dalë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga