Të gjitha lajmet

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i paraparë të përfundojë më 7 Shtator, të shtyhet për datën 11 Shtator në ora 16:00.

Deri tek kjo shtyrje nga ana e Bordit ka ardhur pas kërkesës së klubeve për shtyrje.

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës në basketboll do të fillojë më 28/29 Shtator, ndërsa para fillimit të edicionit në program janë ndeshjet e Superkupës së Kosovës në të dyja konkurrencat.

Superkupa e Kosovës do të zhvillohet në Rahovec më 24 Shtator, ku do të përballen te meshkujt Prishtina – Rahoveci dhe te femrat, Prishtina – Bashkimi.

SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

5 September, 2019 @15:38

Është caktuar data se kur do të luhet ndeshja garuese për Superkupën e Kosovës në basketboll. Kjo ndeshje do të…

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

5 September, 2019 @13:53

Njëri ndër basketbollistët që debutoi në basketbollin kosovar në stinor të kaluar, Brandon Scott, përsëri do të jetë pjesë e…

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

4 September, 2019 @11:06

Njëri ndër basketbollistët më të mirë që ka Kosova, Drilon Hajrizi, këto ditë është duke u përgatitur për sezonin e…

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

TOPSPORTI / A.P

3 September, 2019 @19:28

Rreth një muaj para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në basketboll, klubi i Trepçës ka bërë…

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

3 September, 2019 @17:28

Ylli i skuadrës së Prishtinës, Dardan Berisha, mbeti në kryeqytet. Berisha ka rinovuar kontratën edhe për një stinor me skuadrën…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga