Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Shuan spekulimet, konfirmon qëndrimin

Shuan spekulimet, konfirmon qëndrimin

9 February, 2019 @13:15

Në konferencën e sotme të KB Prishtinës, para mediave foli edhe Damir Mulaomerovic, kryetrajneri i Prishtinës.

“Unë do të mungoj për arsye personale për disa ditë, mirëpo absolutisht që do të rikthehem dhe do të jem këtu për ‘festivalin e basketbollit’, gjatë të cilit do të zhvillojmë shumë ndeshje. Spekulimet për largimin tim janë të pavërteta dhe unë edhe më tutje mbetem trajner i Prishtinës.

Gjithashtu, shfrytëzoj rastin të falënderoj edhe shikuesit për përkrahjen e vazhdueshme ndaj klubit. Ata me të vërtetë janë një ndihmë e madhe.” - u shpreh Mulaomerovic, përcjell TopSporti.com.

Siç dihet, Prishtina nën drejtimin e trajnerit në fjalë arriti suksesin historik, kalimin në 1/8 e finales në FIBA Europe Cup.

PRIZRENI

Zenelaj mbetet te Prizreni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

16 August, 2019 @15:16

Skuadra e Prizrenit, arriti marrëveshje me qendrën gjigande Urim Zenelaj. Zenelaj, vendosi ta vazhdojë kontratën e tij edhe për një…

RAHOVECI

Rahoveci transferon ish-fundorin e Prizrenit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 August, 2019 @22:37

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, e zyrtarizoi të huajin e katërt. Vreshtarët e transferuan ish-lojtarin e Prizrenit,…

YLLI

Arben Camaj nënshkruan me Yllin

15 August, 2019 @13:27

Skuadra e Yllit, ka zyrtarizuar përforcimin Arben Camaj. Camaj i gjatë 206 cm, luan në pozitën e qendrës, derisa pritet…

PRISHTINA

Vazhdojnë përforcimet te Prishtina

FOTO/ KB Prishtina

15 August, 2019 @12:54

Pas Shea Feehan, Fahro Alihodzic e Arian Memeti, kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak para çastesh e…

PRIZRENI

Edmond Kryeziu rikthehet te Prizreni

15 August, 2019 @12:18

Pas katër përforcimeve të huaja, skuadra e Prizrenit tani radarin e ktheu te lojtarët vendor. Para pak çastesh, Prizreni bëri…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga