Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Si e kaloi Vedat Muriqi stinorin 2018/19 në Superligën Turke?

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Si e kaloi Vedat Muriqi stinorin 2018/19 në Superligën Turke?

27 May, 2019 @13:38

Me ndeshjet e luajtura dje, përfundoi stinori 2018/19 në Superligën Turke.

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, kaloi një stinor fenomenal me skuadrën Rizespor.

Skuadra Rizespor e përfundoi stinorin në pozitën e 11, me 9 fitore, 14 barazime e 11 humbje, ndërkohë që grumbulluan 41 pikë dhe i shënuan 48 gola.

Vedat Muriqi luajti në 34 ndeshje dhe në të gjitha ndeshjet ishte startues. Sulmuesi 25 vjeçar, duke shënuar 17 gola u bë sulmuesi i dytë me më së shumti gola në Superligën Turke.

Muriqi gjithashtu i bëri 8 asistime, derisa stinorin e mbylli me 3 karton të verdhë.

Përndryshe Vedati duke përfunduar i dyti në listën e golashënuesve të Superligës Turke 2018/19, pas tij ka lënë emra të njohur të futbollit si: Robinho, Papiss Cisse, Hugo Rodallega, Burak Yilmaz, Arouna Kone e Edin Visca.

FATIH TERIM

5 vite tjera me rrogë dhe bonuse shtesë

Foto: NTVspor

27 May, 2019 @11:49

Pas triumfit në Superligën turke, Galatasaray ka vazhduar kontratën me trajnerin Fatih Terim, bëjnë të ditur mediat e atjeshme sot.…

KRAHU FRANCEZ

Valbuena në Greqi

27 May, 2019 @11:21

Futbollisti francez i Fenerbahçes, Mathieu Valbuena, ka arritur sot në Athinë ku pritet të përfundojë marrëveshjen me ekipin e tij…

SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23 May, 2019 @17:24

Një nga mesfushorët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Idriz Voca, ka arritur të futet në skuadrën e xhiros XXXV…

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20 May, 2019 @23:01

Përfaqësuesja e Skocisë do të ketë trajner të ri për ndeshjet kualifikuese të qershorit për EURO 2020. ORARI,…

TURQI

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

19 May, 2019 @20:10

Galatasaray është kampion i Turqisë për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Fatih Terim shënoi sot fitore me rezultat 2-1…

Të gjitha lajmet nga International