Të gjitha lajmet

GJERMANI I PARË NË KOSOVË

Sigal Prishtina me trajner gjerman

Sigal Prishtina me trajner gjerman

18 August, 2018 @18:05

Rekord kampionia e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka emëruar trajnerin e ri të ekipit për stinorin që vjen. Ai është gjermani Matthias Zollner, i cili merr drejtimin e skuadrës për edicionin 2018/19 të Superligës. Gjermani 37 vjeç ka drejtuar në karrierën e tij të re si trajner TSV Dachau dhe së fundi Munich Basket. Pas sukseseve të treguara këtu, u bë ndihmës trajner i reprezentacionit të Gjermanisë. Para se të zyrtarizohet nga Sigal Prishtina si trajner i ri, Zollner drejtoi reprezentacionin e Austrisë në kualifikime për "Kina 2019".

REAGIMI PAS MOSREGJISTRIMIT

Peja reagon ndaj FBKs

17 August, 2018 @20:41

KB Peja vendimin për përjashtimin e ekipit nga garat e FBKs e ka quajtur skandaloz. Në një reagim të botuar…

PËR TË MBUSHUR MUNGESËN

FBK shpall konkurs për WildCard

BOROZANI/ A. P.

17 August, 2018 @16:27

Federata e basketbollit të Kosovës sot ka shpallur konkurs për një ekip, që pritet të mbush vendin e KB Peja…

KB PRIZRENI

Emërohet trajneri, priten 2 ndihmës

BOROZANI/ A. P.

17 August, 2018 @13:23

Ekipi i KB Kalasë që me të fituar të drejtën për pjesëmarrje në Superligë, ndërroi emrin në KB Prizreni, ka…

NDIHMËSIT E MULAOMEROVICIT

Kosova me 3 ndihmëstrajnerë!

Foto: fiba.basketball

16 August, 2018 @19:19

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) para pak çastesh ka bërë të ditur se pas emërimit të selektorit, Damir Mulaomerovic,…

VENDIMI I FBKs

KB Peja jashtë Superligës

Pamje nga ditët e mira të KB Pejës/ BOROZANI/ E. D./ Arkiv

16 August, 2018 @16:11

Superliga mbetet ka njërin nga kampionët e paktë të saj, KB Pejën. Sot, edhe përmes një komunikate zyrtare, FBK-ja ka…

ARION BALLUKU

Balluku zyrtarizohet te Rahoveci

BOROZANI/ A. P./ Arkiv

16 August, 2018 @12:48

Basketbollisti prizrenas, Arion Balluku, i është kthyer ekipit të Rahovecit, ka zyrtarizuar sot ekipi bardhekaltër i vreshtarëve. Balluku është shprehur…

EURO U-16/ DIV B

Edhe Ukraina e fortë për Kosovën

Foto: fiba.basketball

15 August, 2018 @12:41

Përkundër fitores së djeshme ndaj Zvicrës U16, basketbollistët e Kosovës U16, nuk kanë arritur t'i bëjnë ballë sot bashkëmoshatarëve ukrainas.…

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 arrin fitoren e parë

Foto: fiba.basketball

14 August, 2018 @16:44

Përfaqësuesja e Kosovës U16, që arriti me shumë peripeci në Bosnje për shkak të problemeve të shkaktuara nga ky shtet…

MEDIA

Mediat e rajonit për trajnerin e ri të Kosovës

14 August, 2018 @15:08

Mediat kroate kryesisht, kanë raportuar të gjitha për përzgjedhësin e ri të Kosovës, Damir Mulaomerovic. Mulaomerovic, që sot u zyrtarizua…

ARBEN KRASNIQI

Krasniqi te Ylli

BOROZANI/ A. P.

14 August, 2018 @14:46

Trajneri i cili në fund të stinorit të kaluar u ulë në bankën e Yllit, Arben Krasniqi, është zyrtarizuar si…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

FORMACIONET STARTUESE

Trepça-Rahoveci, 5-shet fillestare

14 October, 2018 @18:58

Pas pak çastesh nis dueli i fundit i xhiros në Superligë, ndërsa Trepça dhe Rahoveci startojnë ndeshjen me këto përbërje.…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga