Të gjitha lajmet

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

Prishtina s’lejoi befasi

20 April, 2018 @21:21

Prishtina
Rahoveci
Prishtina 99 : 93 Rahoveci
Alban VESELI 32 pikë Tyler DEIHL 27 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt, arriti ta mposhtë Rahovecin me rezultat 99-93 dhe e përfundoi stinorin me vetëm një humbje.

Alban Veseli, shënoi 32 pikë në këtë ndeshje dhe ishte koshashënuesi më i mirë te Prishtina, derisa u ndihmua edhe nga Filip Bundovic me 27 pikë e 12 kërcime, kurse ylli veteran Granit Rugova luajti me shifrat magjike triple-double (12 pikë, 11 kërcime e 11 asistime).

Te Rahoveci më i miri ishte Tyler Deihl me 27 pikë të shënuara.

TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

Sigal Prishtina, sivjet ka pësuar vetëm një herë nga Bashkimi, derisa në 27 ndeshjet e tjera arriti t’i mposht kundërshtarët, kurse Rahoveci, e përfundoi stinorin në pozitën e tretë dhe në Play Off do të përballet me Bashkimin.

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 April, 2018 @20:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues doli skuadra prizrenase me rezultat 88-93. Koshashënuesi më i mirë…

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 27

Bundovic, më i miri i xhiros së parafundit

BOROZANI/Arian Paçarizi

20 April, 2018 @18:48

Basketbollisti i vetëm i huaj i Sigal Prishtinës në stinorin pranveror, Filip Bundovic, është përzgjedhur për herë të parë prej…

PLAYOFF: LIGA E DYTË

Istogu - Don Bosko, finalja e Play Off-it në Ligën e Dytë

donbosko-kosova.com

20 April, 2018 @16:08

Pas Istogut, i cili e eliminoi Kastriotin, skuadra e dytë finaliste në Play Off-in e Ligës së Dytë të Kosovës…

GAME 3: SPURS - WARRIORS

Kampioni aktual vazhdon rrugën pa gabime

Foto: nba.com

20 April, 2018 @11:51

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, nuk gaboi edhe në ndeshjen e tretë të serisë kundër San Antonio Spursit. …

GAME 3: PELICANS - BLAZERS

Pelikanët një fitore larg kualifikimit

20 April, 2018 @11:44

New Orleans Pelicans po vazhdojnë me performancë të mirë në Play Off. Edhe në ndeshjen e tretë të serisë, arritën…

GAME 3: HEAT - 76ERS

Rikthehet Embiid, rikthehet epërsia

Foto: nba.com

20 April, 2018 @11:34

Me rikthimin e qendrës gjigante të Philadelphia 76ersit, Joel Embiid, Phily arriti ta mposht Miami Heatin në ndeshjen e tretë…

PLAYOFF

Vashat e Bashkimit deklasojnë Prishtinën

20 April, 2018 @11:31

Vashat e Bashkimit e nisën Play Offin me një avantazh shumë të mirë, duke e mposhtur bindshëm Probet Prishtinën me…

NË FINALE

Lipjani finalisti i dytë në Ligë të Parë

20 April, 2018 @10:45

Duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë Dritën me rezultat 79-69, Lipjani u bë finalisti i dytë në Ligën…

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu në finale të Play Off-it

Foto: FBK

19 April, 2018 @17:00

Pas dy fitoreve ndaj Kastriotit, skuadra e Istogut ka arritur të plasohet në finalen e Play Off-it të Ligës së…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

YLLI - PRISHTINA

Ç3: Prishtina +8 në avantazh

17 February, 2019 @19:00

Prishtina e mbylli çerekun e tretë me 8 pikë epërsi 64-72. Aktualisht koshashënuesi më i mirë te Prishtina është Dardan…

YLLI - PRISHTINA

Vazhdon ndeshja e ndërprerë

17 February, 2019 @18:58

Ndeshje ndërmjet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre mbrëmë, ka filluar.

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga