Të gjitha lajmet

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka arritur të fitojë titullin e parë të kampionit në histori të vendit.

E më meritori për këtë duket të jetë trajneri i ekipit Beni Simitçiu, që ka marrë drejtimin e skuadrës dhe ka çuar ekipin drejt titullit historik.

Sparta fitoi 6-0 në ndeshjen e fundit dhe marshoi pa telashe drejt titullit.

“Të gjithë tifozët e Spartës mund të festojnë tash. Në vitin e parë me klubin, i premtova finalen dhe ia arritëm. Në të dytin i premtova titullin dhe ja, ia arritëm. Le të festojmë,” ka thënë Beni Simitçiu, shkruan portali çek Sport.

Sa i përket finales, kundërshtari i Spartës Svarog, nuk ka pasur asnjë gjasë në finale. Këtë e tregojnë rezultatet e serisë, ku Sparta edhe pse e dyta në renditje në stinorin e rregullt ka arritur që të fitojë tre ndeshjet rresht me kundërshtarin me përparësi terreni, me rezultate [6-1 (1-0), 4-0 (2-0) dhe 6-0 (3-0] për të marrë titullin.

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga