Të gjitha lajmet

BERGAMO

Simon Kjaer te Atalanta

Foto: atalanta.it

Simon Kjaer te Atalanta

2 September, 2019 @17:10

Mbrojtësi danez, Simon Kjaer, do të jetë pjesë e Ligës së Kampionëve sivjet, pasi që futbollisti nënshkroi me Atalantën sot.

Ekipi kaltër-e-zi nga Bergamo, që do të debutojë në Ligë të Kampionëve ka kërkuar një mbrojtës qendror me përvojë, dhe këtë e ka gjetur te danezi Kjaer, ndërsa ia ka dhënë fanellën me numër 4.

Atalanta ka huazuar futbollistin deri në fund të stinorit nga Sevilla, pasi që ndau rrugët me sllovakun Martin Skrtel, të cilit ia ndërpreu marrëveshjen menjëherë pas ardhjes në klub për shkak të gjendjes jo të mirë fizike.

ZYRTARE

Llorente kalon në Serie A

2 September, 2019 @13:08

Napoli ka firmosur sulmuesin e Spanjës, Fernando Llorenten, i cili u largua nga Tottenhami në fund të sezonit të kaluar. …

MILAN 1-0 BRESCIA

Fitorja e parë e rossonerëve

Foto: K. Gj.

31 August, 2019 @21:06

Milan ka arritur të shënojë fitoren e parë të stinorit sonte. Rossonerët kanë shënuar fitore ndaj të rikthyerit në Serie…

MEDIA

United lirohet edhe nga Darmiani

30 August, 2019 @14:36

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, që pat ardhur te djajt e kuq nga Torinoja në stinorin 2015/16, do të…

ELSEID HYSAJ

Nga LaLiga trokasin për Hysajn

29 August, 2019 @22:28

E përditshmja madrilene Marca ka bërë të ditur sot se skuadra e Valencias është e interesuar që të blejë nga…

ALEXIS SANCHEZ

Kryen testet dhe zyrtarizohet

29 August, 2019 @22:20

Kiliani Alexis Sanchez tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Interit. Sanchez që dështoi në Manchester United pas…

Të gjitha lajmet nga Serie A