Të gjitha lajmet

PRISHTINA - DRITA

S’ka dritë për Prishtinën!

Drita në festë pas golit të Xhevdet Shabanit/ Foto: Drita FC

S’ka dritë për Prishtinën!

20 August, 2017 @18:50

Prishtina
Drita
Prishtina 0 : 1 Drita
Xhevdet Shabani 32'

Stadiumi "Rexhep Rexhepi" Drenas
S’ka dritë për Prishtinën!
S’ka dritë për Prishtinën!
S’ka dritë për Prishtinën!
S’ka dritë për Prishtinën!
S’ka dritë për Prishtinën!

Përforcimet e bujshme të afatit kalimtar, nuk kanë dhënë rezultat për Prishtinën në ndeshjen e javës së parë në Superligë.

Bardhekaltërit në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin Rexhep Rexhepi në Drenas, u mposhtën me rezultat minimal nga skuadra e Dritës.

Shkaktari kryesor për humbjen e Prishtinës ishte sulmuesi i Dritës i transferuar nga Besa, Xhevdet Shabani, i cili pas kombinimeve të bukura nga futbollistët gjilanas mbeti ballë për ballë me portierin e Prishtinës, Visar Bekaj dhe me mjeshtëri arriti të shënojë në minutën 32’ të ndeshjes.

Prishtina iu afrua golit më së shumti në minutën 61’, por kongolezi Gauthier Mankenda ishte i pafat, pasi goditja e tij me kokë u ndal në shtyllë.

FORMACIONET ZYRTARE

Trajneri i Prishtinës Arsim Thaqi u mundua të intervenoj në lojë duke i shfrytëzuar të tre zëvendësimet, por që as kjo nuk ndikoi në ndryshimin e rezultatit, duke bërë që tri pikët e kësaj ndeshjeje t’i takojnë skuadrës së Dritës.

TABELA AKTUALE

Drita në ndeshjen e ardhshme do të jetë mysafire e Besës, derisa Prishtina do të luajë derbin lokal me skuadrën e rikthyer në Superligë, Flamurtarin.

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Vëllaznimi - Liria

20 August, 2017 @17:24

Vëllaznimi: Muhaxhiri, Sahiti, Myrta, Dragusha, Vokshi, Gashi, Morina, Dushi, Memaj, Zeneli, Rugova Liria: Bakaj, Kocev, Abdyli, Sefa, Basriu, Vrapi, Mustafa,…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Gjilani - Besa

20 August, 2017 @17:02

Gjilani: Kaçiu, Bekteshi, Hyseni, Thaqi, Papuqi, Shaqiri, Z. Mustafa, D. Mustafa, Rusi, Eminhaziri, Karahoda Besa: Gega, Qorraj, Gashi, Rexha, Merlaku,…

TRANSFER

Drilon Tejeci kalon te KEK-u

20 August, 2017 @16:59

Futbollisti i talentuar, Drilon Tejeci, këtë stinor do ta bartë fanellën e skuadrës nga Liga e Parë, KEK-u. Lajmin e…

PRISHTINA - DRITA

Prishtina vs. Drita, publikohen formacionet

Foto: Borozani

20 August, 2017 @16:36

Pak minuta para ndeshjes janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe Dritës. Ndeshja fillon…

STOKE-ARSENAL

Jese debuton me gol dhe fitore

19 August, 2017 @20:31

Sulmuesi spanjoll i posaardhur te Stoke City, Jese Rodriguez, ka debutuar me gol dhe ka shënuar golin vendimtar në fitoren…

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Luajmë fortë, për rezultat pozitiv

19 August, 2017 @20:25

Trajneri i Lirisë, Bledi Shkëmbi, në pritje të debutimit të tij në Superligë, që do të ndodh nesër në përballje…

KOMBËTARJA

Shqipëri - Lihtenshtajn, fillon shitja e biletave

Foto: FSHF

19 August, 2017 @19:06

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka konfirmuar që biletat për ndeshjen kualifikuese mes Shqipërisë dhe Lihtenshtajnit kanë filluar të shiten…

STOKE - ARSENAL

Lëndohet Shaqiri, largohet nga loja

19 August, 2017 @18:59

Në takimin që Stoke City po e luan ndaj Arsenalit momentalisht, Xherdan Shaqiri është lënduar në minutën e 25’ të…

FERONIKELI - VLLAZNIA

Arifaj ‘thyen’ rezistencën e Vllaznisë, Nikli triumfon

19 August, 2017 @18:57

Në takimin e luajtur sot në Drenas, Feronikeli me shumë vështirësi ka shënuar fitore ndaj Vllaznisë, skuadrës debutuese në Superligë. …

LLAPI - DRENICA

Mirlind Daku i jep fitoren e parë Llapit

19 August, 2017 @18:56

Një gol i Mirlind Dakut në minutën e 55’ të takimit ishte i mjaftueshëm që Llapi ta nis me 3…

GAME 4: CLIPPERS - WARRIORS

Kampioni luajti rolin kryesor në “Hollywood”

FOTO/ nba

22 April, 2019 @0:21

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, gabimin që e bëri në shtëpi, nuk e përsëriti në Los Angeles. Warriorsat…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

VOLEJBOLL

Luboteni arrin finalen

21 April, 2019 @22:32

Kampioni i sezonit të rregullt të Superligës në volejboll, Luboteni, me fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Pejës në…

GAME 4: PACERS - CELTICS

Pa humbje në gjysmëfinale

FOTO/ nba

21 April, 2019 @21:47

Skuadra e Boston Celticsit, pa asnjë humbje në serinë kundër Indiana Pacersit, u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencës Lindore. Keltët…

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21 April, 2019 @18:48

Një fitore e madhe për Liverpoolin ndaj Cardiffit sot! “Të Kuqtë” e Kloppit nuk ranë pre e presionit dhe arritën…

Të gjitha lajmet nga