Të gjitha lajmet

FERONIKELI - SLOVAN BRATISLAVA

S’ka përmbysje, Nikli eliminohet nga Slovan Bratislava

S’ka përmbysje, Nikli eliminohet nga Slovan Bratislava

30 July, 2019 @19:51

Pas humbjes 2-1 në Sllovaki javën e kaluar, Feronikeli u mposht me rezultat 0-2 nga Slovan Bratislava në Prishtinë, për t’u eliminuar kështu nga rrethi i tretë eliminator i Europa Leagues.

Për epërsinë 0-1 të mysafirëve shënoi De Marco në minutën e 19’ të ndeshjes pas një topi të ardhur nga goditja e këndit, derisa ndeshja u mbyll përfundimisht nga goli i Holman, i cili në minutën e 54’ shënoi për 0-2 dhe kështu shpresat e Niklit për kalim tutje u shuan plotësisht.

Pak para përfundimit të ndeshjes me karton direkt të kuq te Nikli u përjashtua Mevlan Zeka, i inkuadruar nga banka rezervë, mirëpo ky përjashtim nuk luajti rol në epilogun përfundimtar të ndeshjes, me ndeshjen që veçse ishte e mbyllur.

Me skuadrën e Zekirija Ramadanit që tashmë duhet të mendojë për Superkupën e Kosovës dhe për sezonin e ri të Superligës, Slovan Bratislava, skuadër kjo me mbi 140 ndeshje përvojë në garat evropiane, vazhdon rrugën e saj drejt kualifikimit për në Europa League.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga