Të gjitha lajmet

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex McLeish sot.

Pas mbledhjes së Bordit të Federatës dhe konsultimit me McLeishin, është marrë vendimi që t’i ndërprehet puna trajnerit në fjalë.

Shkak për këtë ka qenë humbja befasuese që Skocia pësoi në duelin e parë kualifikues për EURO 2020 ndaj Kazakistanit 3-0. Pas kësaj, fitorja erdhi me San Marinon 2-0, mirëpo kjo nuk ka bindur drejtuesit e Federatës për të ardhmen në këto kualifikime.

TABELA AKTUALE E EURO 2020 dhe NDESHJET

Kështu, bashkë me trajnerin McLeish nga detyra largohen edhe ndihmësit e tij: Peter Grant, James McFadden dhe Stevie Woods.

Skocia në qershor do të ketë punë të vështirë pasi që e presin duelet ndaj Qipros dhe Belgjikës. Në ditët në vijim, pritet të shihet se kush do të merr detyrën e selektorit të këtij vendi.

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020