Të gjitha lajmet

MEDIA

Sky Sports: United e do Eriksenin

Sky Sports: United e do Eriksenin

6 August, 2019 @15:53

Kur kanë mbetur edhe 2 ditë nga përfundimi i afatit kalimtar në Premier League, United raportohet se po tenton që në radhët e saj ta sjellë danezin Christian Eriksen.

Mesfushori po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij me Spurs dhe në qershor deklaroi se ai ishte i prirur të provonte “diçka të re”, mirëpo oferta zyrtare për të drejt Tottenhamit nuk kishte, me ç‘rast Eriksen mbeti ende pjesë e skuadrës londineze.

Sky Sports e media të tjera botërore sot kanë raportuar që United në ditët e fundit do të provojë ta transferojë danezin, e në anën tjetër, nëse oferta e duhur vjen, Spurs thuhet të jenë të gatshëm ta shesin, pasi që verën e ardhshme Eriksen do t’iu largohej si lojtar i lirë, me kontratën e tij që përfundon qershorin e ardhshëm.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga