Të gjitha lajmet

NBA

Sonte pritet të debutojnë treshja e OKC-së

Sonte pritet të debutojnë treshja e OKC-së

19 October, 2017 @20:42

Sonte me fillim nga ora 02:00 pas mesnatës në Cheseapeake Arena Oklahoma City Thunder e pret New York Knicksin, derisa kjo do të jetë ndeshja e parë për Paul Georgen dhe Carmelo Anthonyn si anëtar të OKC-së, kurse ky i fundit do të përballet ndaj ish skuadrës së tij Knicks. TABELA AKTUALE a Ndeshje tjetër interesante pritet të jetë ballafaqimi i dy skuadrave nga Los Angelesi. Që të dyja skuadrat edhe Lakers edhe Clippers kanë ndërruar shumë lojtarë dhe se a janë ambientuar kjo mbetet të shihet me fillim në ora 04:30 në Staples Center. Ndeshja Toronto dhe Chicago është ndeshja e parë që luhet sonte, ajo fillon nga ora 01:30 pas mesnate.

TERMINET E XHIROS IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

19 October, 2017 @14:52

Janë përcaktuar terminet për xhiron e katërt të Superligës së Kosovës në basketboll. Xhiroja e radhës hapet nesër me ndeshjen…

ALEKSANDAR GRUEV

Gruev: Loja agresive në fillim, vendosi

BOROZANI/ A.P

19 October, 2017 @14:21

Basketbollisti bullgar i Bashkimit, Aleksandar Gruev, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Blokotehnas ka thënë se ekipi i tij…

PREDRAG MILOVIC

Trajneri i Bashkimit: Ekipi më i mirë fitoi

BOROZANI/ A.P

19 October, 2017 @14:00

Trajneri i Bashkimit, Predrag Milovic, në deklaratën e tij pas ndeshjes së parë në BIBL ndaj Blokotehnas, të cilën

A LETTER FROM LEGEND

Bryant këshillon Haywardin pas lëndimit të tmerrshëm

19 October, 2017 @11:57

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant, ka shkruar një letër prekëse në profilin e tij në Instagram për…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga