Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Southgate pranon se ndaj Kosovës do të jetë më së vështiri

Foto: Metro.co.uk

Southgate pranon se ndaj Kosovës do të jetë më së vështiri

9 September, 2019 @23:23

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, që është duke kaluar një kohë tepër të mirë me ekipin dhe ka çuar skuadrën në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, ka pranuar se në këto kualifikime kundërshtari më i vështirë është Kosova.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Në konferencën e sotme për shtyp, selektori i albionëve ka thënë qartë se ndeshja më e vështirë e grupit do të luhet nesër.

“Jam impresionuar me lojën e Kosovës. Kosova bën presion, do të jetë më vështirë sesa ndaj Bullgarisë. I kuptoj, janë shtet i ri, luajnë me shprit për ekipin dhe për flamurin e tyre, kanë entuziazëm të madh, që po e shtrojnë mençur në fushë,” ka thënë Southgate.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Sa i përket individëve te Kosova, ai ka përmendur Bersant Celinën dhe Vedat Muriqin, derisa ka pasur fjalë të mira edhe për Mërgim Vojvodën.

“Bersant Celinën e njoh nga Swansea. Ndërsa Vedat Muriqi me fizikun e tij i shkakton probleme çdo mbrojtjeje. Edhe mbrojtësi Vojvoda nuk ndalet, pasi që i ndihmon shumë sulmit,” ka bërë të ditur ai.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Anglia - Kosova luhet nesër me fillim prej orës 20:45 në Southampton të Anglisë. Anglia dhe Kosova janë dy skuadrat e vetme pa humbje në Grupin A. Dy reprezentacionet që përfundojnë grupin në dy vendet e para, sigurojnë biletat për EURO 2020. Kosova luan për herë të parë në histori të saj ndaj Anglisë.

NGA KONFERENCA

Challandes: Nëse do të thoja s’po luajmë për fitore, do ta ndërroja profesionin

Foto: Garry Flintoff/tw

9 September, 2019 @23:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka mbajtur konferencën për shtyp një ditë para ndeshjes me Anglinë. Kosova…

NGA KONFERENCA

200% ndaj Islandës për fitore

Foto: FSHF

9 September, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sotme për shtyp, para ndeshjes së kuqezinjëve ndaj Islandës ka kërkuar…

GARETH SOUTHGATE

Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë ndaj Kosovës

Julian Finney/Getty Images

9 September, 2019 @16:19

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka kërkuar nga sulmuesi i ekipit Marcus Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë e tij në…

KOSOVA

Nisen për në Angli

FOTO / ffk

9 September, 2019 @11:01

Kombëtarja e Kosovës, është nisur për në Angli. Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes, ndeshjen kundër Anglisë do të luajnë të…

BASTORET

Islanda favorite në Elbasan Arena

Foto; FSHF/fb

9 September, 2019 @8:22

Rezultatet jo të mira dhe ecuria jo e kënaqshme e kuqezinjëve, ka bërë që bastoret të kuotojnë lirshëm Islandën si…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020