Të gjitha lajmet

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror. Ndeshja ishte tejet e paqartë sa i përket fituesit, deri në 30 sekondat e fundit, kur spanjollët u shkëputën në rezultat, për të arritur te fitorja.

Basketbollisti më efikas tek spanjollët ishte Juancho Hernangomez i cili realizoi 16 pikë, ndërsa për azzurët ishte basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Danilo Gallinari i cili shënoi 15 pikë.

Me këtë humbje, Italia eliminohet nga Botërori, pasi që pas 4 dueleve (bashkë me ndeshjet e bartura) Serbia është me bilanc 4-0, Spanja 4-0, ndërsa PortoRikoja me 2-2 e Italia me 2-2 eliminohen.

Në ndeshjen tjetër, Argjentina arriti që të fitojë kundër Venezuelas me rezultat 87-67, duke u kualifikuar në çerekfinale.

Paraqitjen më të mirë tek latino-amerikanët e bëri Gabriel Deck i cili shënoi 25 pikë, kurse për Venezuelan më së mire luajti Michael Carrera me 19 pikë.

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë. Polonia vazhdon formën përfekte duke…

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Foto: fiba.basketball

5 September, 2019 @20:32

Në kryendeshjen e ditës së gjashtë në Botërorin Kina 2019, Australia ka mposhtur Lituaninë me rezultat 87-82, duke u kualifikuar…

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

FOTO/ fiba.com

4 September, 2019 @17:29

Janë kompletuar fituesit e grupeve A,B dhe C në raundin e parë në Botërorin Kina 2019. Venezuela - Kina

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

FOTO / fiba.com

4 September, 2019 @16:30

Edhe pse pësuan humbje nga Serbia me rezultat 92-77, Italia u kualifikua së bashku me Serbinë në raundin e dytë…

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

Foto: fiba.basketball

4 September, 2019 @13:53

Vazhdon drama në Botërorin që po zhvillohet në Kinë. Porto-Riko - Tunisi Porto-Rikoja shënoi fitore në fund të ndeshjes…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019