Të gjitha lajmet

FRA - SPA

Spanja rrëzohet përtoke

Spanja rrëzohet përtoke

10 September, 2014 @23:52

Pavarësisht mungesës së lojtarëve kryesorë si Tony Parker, Joakim Noah, Nando de Colo, Kevin Seraphin e Alexis Ajinça, Franca arriti në gjysmëfinale të Kampionatit të sivjetëm Botëror. Françezët e kompletuan TOP 4-shen e Botërorit duke e befasuar ekipin nikoqir, Spanjën, të cilën e mposhtën me rezultat 65-52.

Loja e fortë në mbrojtje, duke mos lënë Spanjën të shënojë më shumë se 52 pikë dhe efikasiteti i dyshes Boris Diaw dhe Thomas Huertel në sulm, ishte çelësi kryesor i fitores së tre kolorëve.

Diaw e përmbylli takimin me 15 pikë, dy më shumë se playmakeri i Laboral Kutxa, Huertel, derisa në anën tjetër Pau Gasol me 17 pikë e 8 kërcime ishte i vetmi që u mundua të bëjë diç më shumë për ta shpëtuar ekipin e tij nga humbja.

Në gjysmëfinale Franca do të përballet me Serbinë, e cila sot arriti të shënojë fitore pa shumë problem ndaj Brazilit.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Prishtina

20 October, 2019 @13:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Prishtinës. FERIZAJ: Kaçiu, Bardhi, Kuka, Shaljani, Qerkini, Asani, Mustafa, Shaqiri, Orana, Livoreka,…

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

ARENA KOMBËTARE

Pamjet e reja nga Arena Kombëtare

19 October, 2019 @21:14

TREPÇA - PEJA

Hanes 39 pikë për fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @21:02

Skuadra mitrovicase, Trepça, duke e mposhtur Pejën me rezultat 76-65, e regjistroi fitoren e parë të stinorit 2019/20 në…

Të gjitha lajmet nga