Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Spurs me skautë për Muriqin në ndeshje

TOSPORTI/ Arian Paçarizi

Spurs me skautë për Muriqin në ndeshje

9 September, 2019 @23:56

Në këndin e lojtarëve që mund të ndërrojnë ambient, te BBC Sport ka qëndruar edhe një informacion, që bën të ditur se nënkampioni aktual i Evropës do të ketë skautët e vetë për të skenuar paraqitjen e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi, në përballjen mes Anglisë dhe Kosovës.

Muriqi 25 vjeç me paraqitjen e tij ndaj Çekisë, ka marrë notën më të lartë nga të gjithë individët, ndërsa ngritja e tij në karrierë së fundi dhe arritja në Fenerbahçe, ka zgjuar kurreshtjen e disa ekipeve evropiane.

Në mëngjes, e përditshmja Sabah ka raportuar se në përballjen Kosova - Çekia kanë qenë skautë të Lazios, Fiorentinës dhe Napolit, për të shikuar prizrenasin.

E tash, BBC Sport thotë se edhe Tottenham do të ketë të vetit në St Mary’s, ashtu si i kishte edhe në Prishtinë.

THE GUARDIAN

Rotacion i lehtë nga Southgate ndaj Kosovës

Eddie Keogh /The FA/Rex/Shutterstock

9 September, 2019 @23:38

Në konferencën e sotme për shtyp, Gareth Southgate, ka dhënë edhe disa sinjale për 11-shen e parë të Anglisë para…

NGA KONFERENCA

Southgate pranon se ndaj Kosovës do të jetë më së vështiri

Foto: Metro.co.uk

9 September, 2019 @23:23

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, që është duke kaluar një kohë tepër të mirë me ekipin dhe ka çuar skuadrën…

NGA KONFERENCA

Challandes: Nëse do të thoja s’po luajmë për fitore, do ta ndërroja profesionin

Foto: Garry Flintoff/tw

9 September, 2019 @23:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka mbajtur konferencën për shtyp një ditë para ndeshjes me Anglinë. Kosova…

NGA KONFERENCA

200% ndaj Islandës për fitore

Foto: FSHF

9 September, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sotme për shtyp, para ndeshjes së kuqezinjëve ndaj Islandës ka kërkuar…

GARETH SOUTHGATE

Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë ndaj Kosovës

Julian Finney/Getty Images

9 September, 2019 @16:19

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka kërkuar nga sulmuesi i ekipit Marcus Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë e tij në…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020