Të gjitha lajmet

SUPER CUP 2019

Stambolli përsëri i buzëqesh Liverpoolit

Stambolli përsëri i buzëqesh Liverpoolit

14 August, 2019 @23:49

Pas ekzekutimit të penalltive, fituesi i Superkupës së Evropës u shpall Liverpooli, i cili e mposhti Chelsean.

a

Koha e rregullt në këtë ndeshje përfundoi me rezultat 1-1. Olivier Giroud shënoi në minutën e 36’, derisa rezultatin e barazoi Sadio Mane në pjesën e dytë.

a

Mane shënoi edhe në vazhdime pas asistimit të Roberto Firminos, kurse në minutën e 101’ rezultatin e barazoi Jorginho nga pika e bardhë.

Gjatë penalltive për Liverpoolin shënuan Firmino, Fabinho, Origi, Arnold, Salah, ndërsa te Chelsea shënuan Jorginho, Barkley, Mount, Emerson, derisa i vetmi që dështoi te Chelsea ishte Abraham, duke bërë kështu që trofeu t’i takojë Liverpoolit.

Liverpooli për herë të katërt në histori të klubit e ngrit Superkupën, duke u barazuar kështu me Real Madridin.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liverpool - Chelsea

14 August, 2019 @20:40

Janë caktuar formacionet zyrtare të Liverpoolit dhe të Chelseat, në kuadër të Superkupës. LIVERPOOL: Adrian, Fabinho, van Dijk, Milner, Mane,…

CHAMPIONS LEAGUE

Goli më i bukur, nominimet

8 August, 2019 @15:44

Në videon e mëposhtme mund t’i shihni golat që janë të nominuara për golin më të bukur të sezonit 2018/2019…

CHAMPIONS LEAGUE

Sulmuesi më i mirë, nominimet

8 August, 2019 @15:38

UEFA ka bërë të ditur emrat e të nominuarëve për sulmuesin më të mirë të sezonit 2018/19 në Champions League …

CHAMPIONS LEAGUE

Mesfushori më i mirë, nominimet

8 August, 2019 @15:35

UEFA ka zbuluar edhe emrat e kandidatëve për mesfushorin më të mirë të sezonit 2018/2019 në Champions League.     …

CHAMPIONS LEAGUE

Mbrojtësi më i mirë, nominimet

8 August, 2019 @15:32

UEFA ka zbuluar emrat e tre të nominuarëve për çmimin e mbrojtësit më të mirë të sezonit 2018/19 të Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League