Të gjitha lajmet

KOSOVA @ BULGARIA

Stërvitja e parë, e ndarë

Foto: FFK

Stërvitja e parë, e ndarë

8 June, 2019 @19:56

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur seancën e parë stërvitore në Sofje para ndeshjes kundër Bullgarisë, e cila zhvillohet më 10 qershor.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA

Në stërvitjen e sotme është punuar në dy grupe, ku pjesa e futbollistëve që kanë luajtur në ndeshjen kundër Malit të Zi kanë bërë vetëm vrapime të lehta dhe ushtrime fizike, derisa pjesa tjetër e futbollistëve ka bërë stërvitje normale.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA

Angazhimi i futbollistëve si zakonisht ka qenë në nivelin më të lartë, derisa tashmë të gjithë janë të përqendruar tek ndeshja kundër bullgarëve.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

KOMUNIKATA

FFK përgënjeshtron mediat, stërvitja nuk është ndërprerë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:49

“Federata e Futbollit e Kosovës demanton raportimet e mediave se stërvitja e sotme në Sofje është ndërprerë për kinse provokimet…

ÇEKIA - BULLGARIA

Njeriu-gol i Çekisë dhe debutuesi i Bullgarisë

8 June, 2019 @18:54

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara Çekia ka shënuar fitoren e parë në Grupin A kualifikues për EURO 2020. …

ISLANDA - SHQIPËRIA

Loja e mirë, nuk sjell rezultat. Reja debuton me humbje

Foto: KSI

8 June, 2019 @17:01

Selektori i ri i Shqipërisë, Edy Reja, ka debutuar në bankën kuqezi sot me humbje ndaj Islandës, 1-0. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Islanda - Shqipëria

8 June, 2019 @14:06

Janë publikuar formacionet zyrtare të Islandës dhe të Shqipërisë. ISLANDA: Halldórsson ,Hermannsson, R. Sigurdsson, Gudmundsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Árnason,…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020