Të gjitha lajmet

LLAPI

Stërvitjet e Llapit nisin të premtën

Stërvitjet e Llapit nisin të premtën

3 January, 2017 @21:02

Befasia më e këndshme e pjesës së parë të kampionatit, Llapi, përgatitjet për pjesën pranverore do t’i fillojë të premtën më 6 janar.

Skuadra nga Podujeva e përfundoi stinorin vjeshtor si nënkampione, duke u renditur në pozitën e dytë pas lideres, Trepçës ‘89.

Llapi deri më tani ka kompletuar katër transferime, duke u përforcuar me lojtarë si Arleison Martinez Martinez, Cristian Valencia Mosquera, Mirlind Daku dhe Qëndrim Dautaj.BOURNEMOUTH - ARSENAL

Rikthehet Mustafi, starton bashkë me Xhakën

3 January, 2017 @19:48

Janë publikuar formacionet për ndeshjen që Arsenali e luan sonte në udhëtim te Bournemouthi. Në formacionin startues pas disa javësh…

SKËNDERBEU

Skënderbeu ndan rrugët me trajnerin Agostinelli

3 January, 2017 @18:50

Aventura e trajnerit italian Andrea Agostinelli te skuadra e Skënderbeut ka marrë fund. Palët i kanë ndarë rrugët me anë…

OUTSIDE OF THE BOOT

Celina, ndër 100 talentët që duhet të vëzhgohen në 2017

3 January, 2017 @18:17

Faqja e njohur sportive e cila është e përqëndruar kryesisht te talentët e futbollit anembanë botës, Outside of the…

PRISHTINA

Prishtina gati për nisje drejt Gjermanisë

3 January, 2017 @17:49

Skuadra e Prishtinës i ka përfunduar të gjitha përgatitjet para nisjes për në Gjermani, ku do të merr pjesë në…

FERONIKELI

Nikli nis përgatitjet nesër

3 January, 2017 @17:40

Kampioni në fuqi, Feronikeli, nga nesër do t’i fillojë përgatitjet për stinorin pranveror. Skuadra nga Drenasi do ta ketë nesër…

SUPERLIGA

‘89shi me përforcim të huaj

3 January, 2017 @12:00

Përmes një konfirmimi në faqen e Facebookut, klubi i Trepçës ‘89 ka njoftuar opinionin me transferimin më të ri. Bëhet…

STATS

Mourinho kalon Van Gaalin e Moyesin

3 January, 2017 @11:47

Pas fitores së djeshme ndaj West Hamit, Jose Mourinho ka arritur një rekord pozitiv me klubin nga ‘Old Trafford’. …

NIGERIANI MIKEL

John Obi Mikel në La Liga

3 January, 2017 @8:53

Mesfushori nigerian i Chelseat, të cilit i skadon kontrata këtë verë me ekipin londinez, është në bisedime me Valencian nga…

NIKOLA KALINIC

Fiorentina i jep afat ekipit kinez

3 January, 2017 @8:41

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, i ka dhënë afat 15 ditësh ekipit kinez Tianjin Quanjian lidhur me vendosjen e tyre për…

JUAN ITURBE

Iturbe kalon te Torino

3 January, 2017 @8:32

Argjentinasi Juan Iturbe është vetëm pranë zyrtarizimit si huazim me opcion blerje nga Torinoja. Torino ka arritur marrëveshje me…

YLLI - LIPJANI

Ylli favorit ndaj Lipjanit

12 December, 2018 @10:01

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në kuadër të xhiros XIII do të jetë ndërmjet Yllit dhe Lipjanit. Krahas…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni për përfundim, Trepça për vazhdimin e serisë

12 December, 2018 @9:49

Sonte në palestrën “Sezai Surrioi” në Prizren, do të hapet xhiroja e XIII në Superligë me ndeshjen ndërmjet Prizrenit dhe…

CLIPPERS - RAPTORS

Toronto bindshëm edhe pa Leonardin

12 December, 2018 @9:30

Skuadra me bilanc më të mirë aktualisht në NBA, Toronto Raptors, e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 99-123. Skuadra…

SPURS - SUNS

Fitore historike për Popovichin

FOTO/ nba

12 December, 2018 @9:07

San Antonio Spurs e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 111-86 në AT&T Center. Spurs gjatë gjihë ndeshjes nuk ia lëshoi…

GRUPI C

Salah vendimtar, nënkampioni kualifikohet

11 December, 2018 @23:13

Në ndeshjen kryesore të natës në Champions League, Liverpooli ka shënuar fitore 1-0 ndaj Napolit, për të kaluar kështu në…

Të gjitha lajmet nga