Të gjitha lajmet

GAMPER

Suarez me volej, Barcelona përmbys Arsenalin

Fotot: MundoDeportivo

Suarez me volej, Barcelona përmbys Arsenalin

4 August, 2019 @22:11

Barcelona ka fituar trofeun Gamper duke përmbysur Arsenalin për të triumfuar 2-1 në fund.

Ka qenë Luis Suarez që në minutën e fundit i dha fund dilemës së fituesit të ndeshjes, pasi që Arsenal kishte ardhur në epërsi me supergol të Pierre Emerick Aubameyangut në fillim të ndeshjes.

griezmann

Barazimi erdhi me një autogol fatkeq të Ashley Maitland-Nilesit (69’) 1-1, për t’i dhënë fund gjithçkaje Suarezi klinik në fund (90’) me volej.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga