Të gjitha lajmet

ISA EMINHAZIRI

Sulmues me përvojë nga Superliga, vjen te Liria

Sulmues me përvojë nga Superliga, vjen te Liria

24 July, 2019 @14:21

Skuadra e Lirisë ka bërë të ditur ditë më parë se ka arritur marrëveshje me sulmuesin me përvojë të Superligës, Isa Eminhaziri.

Eminhaziri që përgjatë karrierës së tij ka qenë pjeë e Vëllaznimit, Gjilanit, Drenicës, KEK-ut dhe Feronikelit ka arritur marrëveshje me e ekipin bardhezi nga Prizreni.

Isa Eminhaziri

Përgjatë karrierës së tij, Eminhaziri aktualisht 31 vjeç ka luajtur edhe për Pogradecin, Teutën dhe Besën e Shqipërisë.

Ai ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me ekipin prizrenas, që në edicionin 2019/20 do të garojë në Ligë të Parë dhe do të kërkojë kthimin e menjëhershëm në Superligë.

Liria do të drejtohet nga eksperti i ngjitjes në elitë, shkodrani Samuel Nikaj.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga