Të gjitha lajmet

ARMANDO SADIKU

Sulmuesi historik i kombëtares, drejt Turqisë?!

Sulmuesi historik i kombëtares, drejt Turqisë?!

17 June, 2019 @11:29

Sulmuesi historik i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, mund të kalojë nga Superliga zvicerane në atë turke, bën të ditur sot Panorama tiranase.

Sadiku 28 vjeç që ka shënuar 3 gola për Luganon në elitën zvicerane këtë stinor, pas kalimit aty nga Levante, është bërë synim i sulmit të Trabzonsporit.

Armando Sadiku

Turqit janë tejet të interesuar të kenë shqiptarin në sulm, shkruan gazeta, ndërsa ky i fundit që ka shënuar 12 gola për kuqezinjtë gjatë karrierës, prej të cilëve edhe golin e vetëm në evropian, mund të shkojë aty për 1 milion euro dëmshpërblim.

Vlera aktuale në treg Sadikut i llogaritet të jetë 750 mijë euro, i cili ka kontratë edhe për një stinor me ekipin zviceran, Lugano.

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në…

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria…

BET 365

Moldavia pa gjasa në Shqipëri

10 June, 2019 @15:00

Shqipëria pritet të fitojë lehtë ndeshjen e radhës kualifikuese. Bastoret kanë kuotuar 1.53 fitoren e kuqezinjëve në përballjen e nesërme…

SHQIPËRIA U21

Shkëlqen Broja, Shqipëria U21 mposht Uellsin

Foto: FSHF

9 June, 2019 @20:00

Pas barazimit 2-2 ndaj Turqisë U21 pak ditë më parë, Shqipëria U21 ka fituar në miqësoren e luajtur sot ndaj…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja