Të gjitha lajmet

COPA DEL REY FINAL

Super Valencia befason! Fiton Kupën e Mbretit

Fotot: mundodeportivo.com

Super Valencia befason! Fiton Kupën e Mbretit

26 May, 2019 @0:44

Kevin Gameiro dhe Rodrigo kanë shënuar në finale, derisa Valencia luftarake ka shënuar fitore dhe ka fituar Kupën e Mbretit të Spanjës, duke e lënë me “gishta në gojë” Barcelonën.

Gameiro

Djelmoshat e Ernesto Valverdes prisnin që me fitore sonte të zbusin dhimbjen nga eliminimi prej Liverpoolit në Ligë të Kampionëve, por ata u ndezën përsëri, në të nxehtin e Sevillës, te Benito Villamarin.

Valencia

Sulmesi francez Gameiro (22’) shënoi super gol para se Rodrigo (33’) të godas me kokë për të dytën drejt 2-0 për lakuriqët. Goli i Lionel Messit në minutën e 73 të ndeshjes i dha Barcelonës shpresë, por shkurt.

Pas ndeshjes, kreu i Barcelonës Josep Maria Bartomeu përsëroi i doli në krah Valverdes.

Barcelona

“Gjithmonë kam thënë se Ernesto ka kontratë edhe për sezonin e ardhshëm. Ai është trajneri. Nuk mendoj se është gabimi i trajnerit,” ka thënë Bartomeu pas disfatës.

“Kur trajneri humb, dëshiron të rikthehet, të fitojë sfidën e radhës. E di që humbja për klubin është e rëndë,” ka thënë Valverde pas ndeshjes.

Valencia ka fituar Kupën e parë të Mbretit që prej vitit 2008. Ndërsa trajneri i tyre Marcelino përjetoi festë të madhe pas ndeshjes me futbollistët, që u treguan të jashtëzakonshëm në fitore.

 

LUKA MODRIC

Zidane konfirmon interesimin

23 May, 2019 @14:46

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, që po përfolet për një largim të mundshëm nga skuadra, duket se do…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Barcelona identifikon dhe siguron talentin e Groningenit

Foto: MundoDeportivo

23 May, 2019 @13:37

Skuadra e Barcelonës ka nënshkruar zyrtarisht kontratë deri në vitin 2022 me talentin holandez, Ludovit Reis. Reis që do…

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

SIGUROJNË LALIGAN

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

21 May, 2019 @0:26

Me katër pikë më shumë sesa ndjekësi i parë, tre xhiro para fundit të stinorit në Segunda Division, Osasuna ka…

NJOFTIMI ZYRTAR

Griezmann largohet nga Atletico

15 May, 2019 @0:08

Edhe zyrtarisht sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka bërë të ditur se do të largohet në fund të…

Të gjitha lajmet nga La Liga