Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Takimi i fundit për Dzekon, fut Icardin në pazar

Takimi i fundit për Dzekon, fut Icardin në pazar

29 July, 2019 @8:13

Saga e Interit për të blerë sulmues ende nuk ka përfunduar, ndërsa marrëveshja e neroazzurvë me Romën për boshnjakun Edin Dzeko është afro 8 milionë euro larg.

Sidoqoftë, Gazzetta dello Sport ka bërë të ditur sot se për të plotësuar dëshirën e trajnerit të ri Antonio Conte, Inter është i gatshëm që në pazar për kartonin e Dzekos të fut edhe sulmuesin e padëshiruar në ekip, Mauro Icardi.

Pasi që Romelu Lukaku ende duket larg për interistët, ata kanë nisur të kthejnë radarin edhe kah uruguajani i PSG-së, Edinson Cavani, për një rikthim potencial në Serie A!

Sot takimi mes zyrtarëve të Interit dhe Romës do të ndodh. Romakët kërkojnë 20, Inter ofron 12 milionë. Njëri duhet të lëshojë pe, për të arritur te një 15 milionësh të pranueshëm për të dyja skuadrat, ka shkruar Gazzetta dello Sport sot.

Në të kundërtën, full-force Inter i drejtohet sulmuesit të Parisit, Edinson Cavani.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga