Të gjitha lajmet

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke të basketbollit.

Katërmbëdhjetë vjeçari Auron Villa tashmë ka fituar të drejtën për prova te ekipi turk dhe aktualisht me babain e tij gjendet në Stamboll, derisa po zhvillon stërvitjet e para me Efesin.

anadolu efes

Auroni i lindur në vitin 2005 është i gjatë 185 centimetra, ndërsa në Prizren është stërvitur në SHB Mega Basket ku trajner ka pasur Edon Godenin.

Në ditët në vijim Auroni do të qëndrojë në objketet e Anadolu Efesit për të vazhduar ushtrimet, ndërsa në muajin e ardhshëm do të mirret vendimi lidhur me të ardhmen e tij me ekipin në fjalë.

auron villa

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të…

KOSOVA U20

Karabegu cakton 12-shen, nisen për Portugali

Foto: FBK

10 July, 2019 @22:48

Basketbollistët e reprezentacionit të Kosovës U20 kanë marrë rrugë për Portugali sot, ku do të jenë pjesë e Kampionatit Evropian…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

20 BASKETBOLLISTË

Nisen për përvojë basketbolli në SHBA

Foto: FBK

10 June, 2019 @10:46

20 basketbollistë të rinj nga Kosova do të marrin pjesë në kampin në SHBA, përkatësisht në San Antonio të Teksasit.…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë