Të gjitha lajmet

KEIDI BARE

Talenti shqiptar debuton për Atleticon

Talenti shqiptar debuton për Atleticon

10 January, 2017 @23:59

Talenti 19 vjeçar shqiptar, Keidi Bare, sot ka veshur për herë të parë fanellën e ekipit të parë të gjigantit spanjoll Atletico Madrid në një ndeshje zyrtare. Bare është aktivizuar nga minuta 77' e ndeshjes ndaj skuadrës Las Palmas, e cila u zhvillua në kuadër të kupës Copa del Rey dhe përfundoi me fitoren 3-2 të Las Palmasit. Kjo njëkohësisht ishte edhe hera e parë që Bare ishte në përbërjen e Atleticos në një ndeshje zyrtare. Për ndryshe, 19 vjeçari është edhe pjesë e kombëtares U21 të Shqipërisë.
Momenti kur Bare u inkuadrua në lojë.


COPA DEL REY

5 gola në pjesë të dytë, Atletico mposhtet, por kualifikohet

Antoine Griezmann, duke festuar/ Foto: Atletico Madrid Official

10 January, 2017 @23:45

Skuadra e Diego Simeones ka qenë larg vetëm një goli të pranuar për tu eliminuar nga gara e Kupës së…

MORGAN SCHNEIDERLIN

United shet Schneiderlinin

Morgan Schneiderlin (Francë) në duel me Bekim Balajn (Shqipëri) gjatë miqësores Franca-Shqipëria.

10 January, 2017 @23:34

Manchester United ka arritur marrëveshje me ekipin e kaltër nga Liverpooli, Everton, për shitjen e mesfushorit francez të ekipit, Morgan…

EFL CUP

9 radhazi, United afër finales

10 January, 2017 @22:56

Me rezultat 2-0 është mbyllur ndeshja e parë gjysmëfinale e EFL Cup mes Manchester Unitedit dhe Hull Cityt në 'Old…

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj titullar në miqësore me Schalken

10 January, 2017 @21:15

Talenti nga Kosova, Donis Avdijaj, ka filluar të ketë minutazh të konsiderueshëm në skuadrën e Schalkes, pas mungesës për një…

GJELBRIM TAIPI

Taipi mbetet i lirë, shpreson në ditë më të mira

10 January, 2017 @19:06

Mesfushori shqiptar nga Bujanoci, Gjelbrim Taipi, më në fund e ka shkëputur kontratën me skuadrën e tij të deritashme nga…

TRANSFER

Bujar Rama kalon te Trepça ‘89

10 January, 2017 @18:53

Mesfushori mitrovicas, Bujar Rama, është lojtari më i ri i skuadrës lidere të Superligës, Trepçës '89. Rama është transferuar nga…

GJILANI

Bora s’e ndal fillimin e stërvitjeve të Gjilanit

10 January, 2017 @18:47

Skuadra e Gjilanit sot në kushte të vështira ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për pjesën…

BUNDESLIGA

Mavraj në garë për mbrojtësin më të mirë

10 January, 2017 @18:38

Mërgim Mavraj është në garë për mbrojtësin më të në Bundesliga së bashku me 5 kundërkandidatë të tjerë. Qendërmbrojtësi kuqezi…

AMIR ABRASHI

Lajm i mirë nga Abrashi

10 January, 2017 @18:28

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka marr lajm të mirë pas teste mjekësore që i kaloi për shkak

AGON MEHMETI

Mehmeti në stërvitjen e parë me Gençlerbirligin

10 January, 2017 @18:18

Sulmuesi kosovar, Agon Mehmeti, sot ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me skuadrën e tij të re, Gençlerbirligi. Mehmeti

MYRTO UZUNI

Uzuni thërret tifozët

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:21

Njëri ndër lojtarët e ri të kombëtares së Shqipërisë që pritet të shpërthejë me kohë, Myrto Uzuni, në deklaratën e…

FREDERIC VESELI

Meritojmë më shumë

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:12

Futbollisti i Shqipërisë, Frederic Veseli, që luan për Empolin në Serie A të Italisë ka qenë në sot në konferencë…

I LINDUR NË KOSOVË

Emër i ri për Shqipërinë, merr ftesën nga Panucci

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:26

Kombëtares shqiptare të futbollit për dy ndeshjet e rradhës që do të zhvillojmë, të parën ndaj Skocisë dhe ndeshjen e…

CHRISTIAN PANUCCI

Formula e grupeve detyron fitore

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:12

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci ka dalë në konferencë për shtyp sot në orën 12:00 në ambjentet e FSHF, ku…

LORET SADIKU

Refuzoi Shqipërinë, tani kalon pushimet në Dubai!

12 November, 2018 @23:58

Loret Sadiku ishte në listën e përzgjedhësit të Shqipërisë Christian Panucci për ndeshjet e këtij muaji. Por futbollisti refuzoi ftesën…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja