Të gjitha lajmet

JANARI I NXEHTË

Të gjitha transferet në Superligë

Të gjitha transferet në Superligë

1 February, 2019 @0:50

Asnjë ekip nuk ka kaluar pa regjistruar së paku një lojtar në afatin kalimtar dimëror në Superligën e Kosovës, sipas FFK-së.

Në këto orë, Federata ka botuar listën e transfereve të ekipeve të Superligës së Kosovës, ku mund të shihen edhe disa mungesa (pasi që ekipet kanë zyrtarizuar edhe lojtarë tjerë, psh. Drita, Ferizaji, etj. por edhe huazimet).

Sidoqoftë, aktualisht sipas FFK-së në tabelën e mëposhtme janë të gjitha ekipet e Superligës dhe përforcimet e tyre të bëra gjatë janarit, për pjesën e dytë të stinorit.TË GJITHA TRANSFERET E SUPERLIGËS:

FC PRISHTINA: Adi Hyla, Andi Maraj.
KF FERONIKELI: Riza Zhdrella, Met Millaku, Adenis Shala, Ben Hamed Kone.
KF LLAPI 1932: Blendi Miftari, Flamur Bajrami, Elvis Preniqi, Miran Maksuti, Lorik Aliu, Rron Statovci, Remzifaik Selmani, Hajdin Salihu, Donik Osmani.
SC GJILANI: Vilson Lila, Kledi Koci, Shpend Asani, Kushtrim Shabani, Fiton Hajdari, Semir Hadzibulic, Keita Lanzeni Aziz, Keita Alassane Razak.
FC DRENICA: Besnik Shehu, Atdhe Grajqevci, Diar Prokshi, Argjend Bardhi.
FC DRITA: Kyrian Chinazorm Nwabueze, Klajdi Burba.
KF TREPÇA'89: Engjëll Hoti, Franck Herman Betra, Lassine Traore, Taulant Avdyli, Albert Kaqiku.
KF FLAMURTARI: Florim Bërbatovci, Ardit Nika, Melos Zenunaj, Shend Kelmendi, Vigan Rexhaj, Leon Gashi, Angel Simeonov Granchov, Adamou Moussa Issa.
FC BALLKANI: Blin Baraliu, Edvin Kuc, Dardan Jashari, Visar Sahiti, Ledion Muçaj, Tarik Cmajcanin, Almir Ajzeraj, Demir Avdic.
FC LIRIA: Roby Alberto Morales Nunez, Aristegui Martins, Luis Manuel Jimenez Vivas, Guillermo Abel Ramirez Valdivia, Johnny Riascos, Jose Armando Nieves Vargas.
KF FERIZAJ: Ajradin Cuculi, Armend Aliu, Demir Huseni, Burhan Mustafi.
FC KEK: Pleurat Hajdini, Isa Eminhaziri, Egzon Qerimi, Drin Hodaj, Amir Prishtina, Shkëlzen Jashanica, Besart Dushi, Ardian Musliu, Valmir Kutllovci.

MEDIA TALK

Edon Zhegrova pranë Baselit

TOPSPORTI/ A. P.

1 February, 2019 @0:28

Mesfushori i talentuar i reprezentacionit senior të Kosovës, Edon Zhegrova, pritet që të bëhet pjesë e Baselit, njoftojnë mediat zvicerane…

INTER - LAZIO

Strakosha çon Lazion në gj’finale

Foto: SSLazio/fb

31 January, 2019 @23:55

Lazio është gjysmëfinalistja e fundit e Kupës së Italisë. Ekipi romak ka dalë fitimtar në Milano në përballjen ku shkëlqeu…

PËRFAQËSUESJA

Bindshëm ndaj Norvegjisë, ndaj Andorrës kërkohet kualifikimi

31 January, 2019 @20:48

Pas humbjes 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Bjellorusisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka reaguar në takimin e zhvilluar…

TRANSFER

Robert Gjeraj konfirmon skuadrën e re

TOPSPORTI / A.P

31 January, 2019 @19:14

Në pranverë Robert Gjeraj do të jetë pjesë e skuadrës së Besës nga Peja. Këtë gjë futbollisti prizrenas e konfirmoi…

KF FERIZAJ

Ferizaji nuk ndalet, zyrtarizon edhe 6 përforcime

31 January, 2019 @17:37

Pasi zyrtarizoi Egzon Shabanin, Durim Gashin dhe Hysein Demirin, klubi i Ferizajit sot ka zyrtarizuar edhe 6 përforcime të tjera. …

NË KLINË

Dukagjini zyrtarizon 7 lojtarë

Foto nga arkivi

31 January, 2019 @15:30

Ekipi i Dukagjinit të Klinës që po mëton të sigurojë një vend në PlayOff të Ligës së Parë për të…

PREJ STOKE

Crouch rikthehet në PremierLigë

31 January, 2019 @14:09

Sulmuesi shtatëgjatë Peter Crouch, që mbushi të mërkurën 38 vjet, është pranë rikthimit në Premier Ligë. Stoke City ka…

KOSTAS MITROGLOU

Edhe një sulmues te Galatasaray

Foto: Galatasaray/fb

31 January, 2019 @13:57

Vetëm një ditë pasi zyrtarizuan sulmuesin më të mirë të Superligës turke si lojtar të tyre, Galatasaray ka bërë…

DENIS SUAREZ

Vazhdon kontratën dhe shkon në Arsenal

Foto: via MundoDeportivo

31 January, 2019 @13:38

Barcelona ka vazhduar kontratën me mesfushorin e ekipit Denis Suarez. Por, menjëherë pas vazhdimit të kontratës deri më 30 qershor…

SHINJI KAGAWA

Edhe Kagawa në Stamboll

31 January, 2019 @13:00

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Shinji Kagawa, pritet që sot të arrijë në Stamboll, për tu bërë pjesë e ekipit të…

TREPÇA '89 - BALLKANI

Super Engjëll Hoti, ‘89-shi fiton

12 April, 2019 @17:26

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XXVII të Superligës së Kosovës në futboll, skuadra e Trepçës ‘89 arriti të shënojë…

CORRIERE DELLO SPORT

Vera 2019 mund ta çojë në Milano

12 April, 2019 @15:44

Mesfsushori 26 vjeçar i Arsenalit, Granit Xhaka, mund të përfundojë në Serie A këtë verë. Sipas Coriere dello Sportit,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ballkani

12 April, 2019 @15:16

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Ballkanit. TREPÇA 89: Beqiri, Pira, Basri, Asare, Muja, Jashari, Gava, Hyseni,…

EKSKLUZIVE

Rol i ri në parket për Konjushën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 April, 2019 @23:22

Sonte në ndeshjen Ylli-Lipjani, pas një kohe të gjatë në Superligë ka referuar një femër. Ishte Irma Konjusha që…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

Të gjitha lajmet nga