Të gjitha lajmet

DUELI I TRETË I SERISË

Të mërkurën, lufto ose fund i stinorit për Rahovecin

BOROZANI/A.P.

Të mërkurën, lufto ose fund i stinorit për Rahovecin

30 April, 2018 @15:27

Skuadra e Rahovecit, që shkroi historinë e klubit me kualifikim në Play-Off këtë stinor në Superligë (stinori i dytë si ekip elit) ka përcaktuar terminin për ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale të Superligës.

Dy përballjet e para të zhvilluara në Prizren, Bashkimi i fitoi dhe tashmë ekipit prizrenas i duhet edhe një fitore për të siguruar finalen e Play-Offit.

SKEMA DHE REZULTATET E PLAYOFFit

Në anën tjetër, Rahoveci duket se nuk është dorëzuar dhe kërkon që së paku të shënojë fitoren e parë të serisë gjysmëfinale dhe të Play-Offit.

Më 2 maj, me fillim prej orës 19:30 në Shani Nushi të Gjakovës, Rahoveci pret Bashkimin në ndeshjen e tretë të serisë. Në rast të fitores së Rahovecit, seria vazhdon me edhe një ndeshje në Gjakovë, ndërsa në rast të fitores së Bashkimit, prizrenasit kryejnë serinë me 3-0 dhe kalojnë në finale të Play-Offit.

FINALET, NDESHJA 1: TIRANA - TEUTA

Teuta merr epërsinë e serisë

29 April, 2018 @23:58

Teuta e Durrësit duket serioze. Ekipi i djemëve të detit ka bërë befasinë e radhës në ndeshjen e parë të…

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @21:06

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rahovecit,…

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @20:50

Kalaja shumë afër Superligës! Skuadra prizrenase ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër të Play Out-it sonte në Pejë,…

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 April, 2018 @20:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit shënon 54-40 në të mirë të skuadrës vendase. Raporti i…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @9:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj skuadrës së Rahovecit…

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 April, 2018 @21:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta përfunduar stinorin si kampione. Në ndeshjen e dytë të…

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @20:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes Prishtinës dhe Yllit, me kryeqytetasit që edhe pse…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 April, 2018 @19:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në kryeqytet, Prishtina ndodhet në epërsi ndaj Yllit. Rezultati momental shënon…

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @18:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e ka caktuar terminin për ndeshjen e parë të Play Out-it…

GAME 6: JAZZ - OKC

Jazz eliminon OKC-në

Foto: nba.com

28 April, 2018 @10:26

Oklahoma City Thunder me yje si: Russell Westbrook, Paul George dhe Carmelo Anthony, është eliminuar nga Utah Jazz me rezultat…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga