Të gjitha lajmet

TESTET E FUNDIT

Testet e fundit për Kosovën para ndeshjeve vendimtare parakualifikuese

Foto: SBA

Testet e fundit për Kosovën para ndeshjeve vendimtare parakualifikuese

26 July, 2019 @15:25

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot dhe nesër do të zhvillojë dy ndeshje miqësore përgatitore me Shqipërinë, si teste të fundit para ndeshjeve zyrtare parakualifikuese për në Eurobasket 2021.

Të drejtuar nga Damir Mulaomerovic, basketbollistët e Kosovës së fundi janë mposhtur dy herë në miqësore nga Sllovakia, që u zhvilluan në Bratisllavë.

Dueli i parë ndaj Shqipërisë zhvillohet sonte në ora 19:00, ndërsa i dyti nesër mbrëma në ora 18:00, ka bërë të ditur FBK-ja përmes një njoftimi.

E keqja është se miqësorja do të jetë e mbyllur për publikun, derisa adhuruesit e basketbollit nuk do të kenë mundësi t’i shohin lojtarët në testet e fundit me përfaqësuesen para ndeshjeve zyrtare, ku Kosovën e presin Luksemburgu dhe Britania e Madhe.

Kosova duhet të fitojë grupin parakualifikues ndaj Luksemburgut dhe Britanisë së Madhe për të fituar rastin të luajë në kualifikime për Eurobasket 2021.

E aty, e pret një grup me fuqitë botërore të basketbollit: Gjermania, Franca dhe Mali i Zi.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga