Të gjitha lajmet

ARENA KOMBËTARE

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

23 September, 2019 @22:43

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka lëshuar një video të re para pak çastesh, ku ka bërë të ditur se po testohet ndriçimi i stadiumit, që është i cilësisë më të lartë aktualisht.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE DREJT EURO2020

Pasi që në javën e kaluar u shtrua bari në stadium, ndërsa ulëset janë vendosur të gjitha, tashmë gjithçka po i afrohet fazës finale, ndërsa përurimi i Arenës Kombëtare, që është në kërkim të sponsorit të emrit të saj, pritet të bëhet më 17 nëntor, në përballjen e fundit kualifikuese të Shqipërisë për EURO 2020, ndaj kampionit të Botës, Francës.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE DREJT EURO2020

DUELI MIQËSOR

Pas pak dalin në shitje biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 September, 2019 @15:00

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se në ora 17:00 më 23 shtator (e hënë)…

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e…

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Arian Paçarizi/ TOPSPORTI

19 September, 2019 @12:15

Sot është publikuar renditja e re mujore e FIFAs për reprezentacione, që del një herë në muaj zakonisht. Pas…

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

Fotot: FSHF

14 September, 2019 @21:10

Sipas një raporti të shkruar nga L’Equipe, Federata e Futbollit të Francës (FFF) pritet të dënohet nga UEFA, për shkak…

RREGULLAT

Çka ndodh nëse Kosova e Çekia përfundojnë grupin me pikë të njëjta?!

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

11 September, 2019 @15:54

Tashmë kur kanë mbetur edhe nga tre ndeshje të fazës grupore për Çekinë dhe Kosovën, që po luftojnë për vendin…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020