Të gjitha lajmet

ONIX

Tetë përforcime te Onixi

Tetë përforcime te Onixi

24 July, 2019 @14:49

Skuadra e Onixit që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka mbushur skuadrën me përforcime për edicionin e radhës në Ligë të Parë 2019/20.

Ditë më parë Onix ka bërë të ditur se ka rikthyer një lojtar në skuadër, ndërsa ka nënshkruar edhe me 7 futbollistë tjerë, që kanë ardhur nga Vëllaznimi, Istogu e Dukagjini.

Kështu ekipi nga Banja e Pejës që njihet si ekip stabil i Ligës së Parë me fondin e lojtarëve pritet që përsëri të jetë problem për skuadrat me emër në këtë ligë.

E të transferuarit janë:

Agron Beqiri nga Vëllaznimi,
Labinot Jetullahu nga Vëllaznimi,
Alban Dreshaj nga Istogu,
Rinor Kuqi nga Istogu,
Erjon Çetta nga Istogu,
Adem Dreshaj nga Istogu,
Endrit Elezaj nga Dukagjini,
Arjan Metaj, rikthim.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga