Të gjitha lajmet

FEDERBET

Teuta, kurdis humbjen!

Panorama Sport

Teuta, kurdis humbjen!

15 July, 2013 @18:14

Teuta e Durrësit kishte fituar ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Europa League 3-1. Mirëpo, durrësakët u mposhtën në ndeshjen e dytë 2-0, që shpiu ekipin molldav në raundin e dytë. Ajo çka çuditi më tepër ishte mosinteresimi i durrësakëve për të shënuar së paku një gol për të arritur kualifikimin në minutat e fundit, ku pothuajse e gjithë skuadra qëndronte në mbrojtje! 

E përditshmja italiane La Gazzetta dello Sport, ka njoftuar sot se njëra ndër tre ndeshjet e raundit të parë kualifikues të Europa League, e cila është raportuar në UEFA si e dyshimtë në rezultat, si dhe për të cilën janë luajtur baste në nivel tepër të lartë se Dacia do të fiton 2-0 dhe do të kalojë në raundin e dytë është Dacia-Teuta! 

Përveç ndeshjes Dacia-Teuta, kompania që monitoron bastet, Federbet, ka njofuar UEFA-në dhe FIFA-në edhe për ndeshjen Honved-Çelik 9-0 si dhe Vaduz-Chikhura 1-0. TURQI

Frey e Civelli në Bursa

NTV

15 July, 2013 @17:42

Skuadra turke, Bursaspor, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me portierin françez me përvojë, Sebastian Frey.  'Krokodilët' në…

ITALIAN JOB

Giaccherini i bashkohet Sunderlandit

REUTERS

15 July, 2013 @17:23

Emanuele Giaccherini ka arritur në kampin stërvitor të Sunderlandit sot. Skuadra angleze po qëndron në Peschiera del Garga të Italisë…

INTER

Belfodil merr 7-shin

REUTERS

15 July, 2013 @17:13

Transferi i kësaj vere, Ishak Belfodil, që arriti nga Parma në Inter do të vesh fanellën me numër shtatë te…

GERRARD

Vazhdon legjenda

REUTERS

15 July, 2013 @17:00

Liverpool ka njoftuar për vazhdim të kontratës me kapitenin legjendar të tij, Steven Gerrard. Edhe pse të kuqtë nga Anfield…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga