Të gjitha lajmet

ME MIREL JOSËN NË KRYE

Thënia e Fergusonit, po zbatohet te Prishtina

Foto: fcprishtina.com

Thënia e Fergusonit, po zbatohet te Prishtina

4 December, 2018 @16:41

Thënia e famshme e trajnerit legjendat të Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, se sulmi i mirë ua fiton ndeshjen, ndërsa mbrojtja e mirë kampionatin - si duket po zbatohet te Prishtina këtë stinor, ekip ky që nën drejtimin e Mirel Josës, përkundër startit jo të mirë ka mbyllur vjeshtën si lidere e stinorit.

TABELA AKTUALE

Bardhekaltërit gjatë 17 xhirove të stinorit vjeshtor kanë pranuar vetëm katër gola në portën e tyre. Pra, mjaftojnë gishtat e njërës dorë për të numëruar kush ka arritur t’i shënojë Visar Bekajt në portë këtë stinor.

PORTAT E PAPREKURA

Përndryshe, golin e fundit të pranuar në Superligë, Prishtina e ka pësuar para dy muajve, kur më 6 tetor 2018 Behar Maliqi shënoi për avantazh të Llapit në “Fadil Vokrri”.

Njashtu, Prishtina është ekipi edhe me më së shumti portë të paprekur përgjatë stinorit. Nga 17 ndeshje të zhvilluara, bardhekaltërit vetëm në 4 duele kanë pranuar gola, që i bën ata liderë të listës së ekipeve me porta të paprekura, me dallim të madh krahasuar me ekipet tjera të Superligës.

Prishtina ka përfunduar si lidere e vjeshtës në Superligë me një pikë më shumë sesa Feronikeli (39) ndjekës. I vetmi ekip tjetër që mund t’iu përzihet dyshes së parë në luftë për titull pas pjesës së parë të stinorit duket të jetë Llapi, që ka 5 pikë më pak sesa bardhekaltërit liderë.ATHLETIC BILBAO

Edhe një ekip me emër, largon trajnerin

4 December, 2018 @15:58

Pas largimit të trajnerit të Real Madridit në La Liga, Julen Lopetegui, edhe një ekip me traditë në elitë të…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

LUKA MODRIC

Kroati më i mirë në histori

4 December, 2018 @14:51

Tashmë edhe zyrtarisht mund të thuhet që mesfushori kroat, Luka Modric, është futbollisti më i mirë kroat në histori të…

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Orari i ndeshjeve të 1/8 të Kupës së Kosovës

TOPSPORTI/ Arkiv

4 December, 2018 @14:40

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të kampionatit, këtë vikend në program janë ndeshjet e rrethit të një të tetës së…

LORET SADIKU

Në pritje të Sadikut

Loret Sadiku/ TOPSPORTI/ Arkiv

4 December, 2018 @14:30

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) është në pritje të vendimit zyrtar nga FIFA për lejen e paraqitjes së Loret…

UEFA

VAR-i më herët sesa që pritej në Champions League

3 December, 2018 @16:58

Pas suksesit në Kupën e Botës dhe në disa liga të caktuara ku po përdoret, Liga e Kampionëve kishte vendosur…

ORARI I NDESHJEVE / EURO 2020

Kualifikimet për EURO 2020, orari i ndeshjeve të Shqipërisë

2 December, 2018 @22:37

Është caktuar orari i ndeshjeve të Shqipërisë për kualifikimet për EURO 2020. Kombëtarja e Shqipërisë ndeshjen e parë të grupit…

ORARI I NDESHJEVE / EURO 2020

Kualifikimet drejt EURO 2020, datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 December, 2018 @22:15

Është caktuar orari i ndeshjeve të Kosovës për kualifikimet për EURO 2020. Përfaqësuesja e Kosovës ndeshjen e parë do ta…

PRISHTINA - DRITA

Korenica e Khalid bëjnë Prishtinën kampione vjeshtore

FOTO / Arkiv

2 December, 2018 @17:03

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XVII, Prishtina duke e mposhtur Dritën me rezultat 2-0, e mbylli stinorin vjeshtor në krye…

ARSENAL - SPURS

Dy përmbysje, futboll fantastik dhe fitore e Arsenalit

Foto: Premier League

2 December, 2018 @16:59

Në një nga ndeshjet më të bukura të sezonit në Premier League, Arsenali arriti ta fitojë me rezultat 4-2 derbin…

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Orari i ndeshjeve të 1/8 të Kupës së Kosovës

TOPSPORTI/ Arkiv

4 December, 2018 @14:40

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të kampionatit, këtë vikend në program janë ndeshjet e rrethit të një të tetës së…

PRISHTINA - DRITA

Korenica e Khalid bëjnë Prishtinën kampione vjeshtore

FOTO / Arkiv

2 December, 2018 @17:03

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XVII, Prishtina duke e mposhtur Dritën me rezultat 2-0, e mbylli stinorin vjeshtor në krye…

TREPÇA '89 - BALLKANI

Zëvendësuesi Mircevski për fitoren e mitrovicasve

FOTO/ Arkiv

2 December, 2018 @15:00

Ndeshja ndërmjet Trepçës ‘89 dhe Ballkanit përfundoi në mënyrë dramatike me rezultat minimal 1-0, në favor të skuadrës mitrovicase. Heroi…

PRISHTINA - DRITA

Prishtina vs. Drita, 11-shet startuese

TOPSPORTI / D.SH

2 December, 2018 @14:23

Pak para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Prishtinës dhe Dritës. TOPSPORTI LIVESCORE Prishtina: Visar…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ballkani

FOTO/ Arkiv

2 December, 2018 @12:44

Janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe të Ballkanit. TREPÇA ‘89: Arben Beqiri, Arbër Pira, Elton Basri, Richard Asare,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga