Të gjitha lajmet

LIDERI

Tjerët flasin, Ferronikeli fiton

Tjerët flasin, Ferronikeli fiton

1 March, 2015 @14:47

Kosova Vushtrri 0 : 2 Ferronikeli
Bujar Shabani 29', Përparim Livoreka 43'

Lideri vjeshtor i Superligës, Ferronikeli, ka nisur pranverën me fitore, duke shënuar fitore me lojë të sigurtë ndaj kampionit në fuqi të Superligës, Kosovës së Vushtrrisë. 

Dy gola të shënuar në pjesë të parë të ndeshjes nga Bujar Shabani dhe Përparim Livoreka kanë qenë të mjaftueshme për ekipin e Gani Sejdiut për të nisur pranverën me tre pikë të reja dhe për të vazhduar lidershipin. 

Kosova e Vushtrrisë nuk arriti të bënte diçka më shumë në pjesë të dytë, derisa kah fundi i ndeshjes drenicakët mbetën me një lojtar më pak në fushë kur Xhevdet Shabani u ndëshkua me karton të kuq, për shkak të një fjalosjeje. 

Ferronikeli kështu ka shënuar fitoren e tetë të stinorit duke ngritur kuotën e pikëve në 31. 

REZULTATET DHE TABELA AKTUALE

SULMUESI

Golat nuk do të ndalen, porosit Gashi

Dren Gashi, në ajër, duke festuar golin e fitores/ Foto: KF Drenica

1 March, 2015 @11:48

Sulmuesi i ri i Prishtinës, që u huazua te Drenica për pjesën pranverore të Superligës, Dren Gashi, që në debutimin…

PRIZREN

Përkrahja për Lirinë po rritet

liriafc.com

1 March, 2015 @10:20

Kryesia e re e Lirisë duket të ketë përkrahje të madhe nga i gjithë komuniteti prizrenas. Me kryetarin e ri,…

TOP GOLASHËNUESIT

Messi në TOP 10 të të gjitha kohërave

28 February, 2015 @20:51

Sulmuesi argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, ka arritur të futet në TOP 10 golashënuesit më të mirë të të gjitha…

E VEÇANTË

Rekord nga Rooney

28 February, 2015 @18:44

Wayne Rooney ka shënuar dy gola në fitoren e Mancehster Unitedit ndaj Sunderlandit sot, për t’i ndihmuar ekipit të…

LILLE

Edhe Lyon pëson, Lille në festë

28 February, 2015 @18:32

Përkundër se kishin epërsinë në pjesën më të madhe të ndeshjes, lionezët në fund u ndanë kokëulur nga mysafirllëku i…

BARCELONA

Rakitic e Suarez, me gol e asist në fitore

28 February, 2015 @18:05

Barcelona i është kthyer fitores në këtë xhiro, pas disfatës së pësuar nga Malaga në xhiron e shkuar të La…

MAN UTD

Rooney vendos

manutd

28 February, 2015 @17:59

Sulmuesi i Djajve të Kuq, Wayne Rooney, ka qenë protagonist kryesor sot në fitoren e ekipit të tij, Manchester United…

KËNDELLJA VAZHDON

Derbi i Dortmundit

28 February, 2015 @17:19

Derbi i madh i Ruhrit, ndërmjet rivalëve të përbetuar Borussia Dortmund dhe Schalke, i ka takuar vendasve në Signal Iduna…

GAME 4: CLIPPERS - WARRIORS

Kampioni luajti rolin kryesor në “Hollywood”

FOTO/ nba

22 April, 2019 @0:21

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, gabimin që e bëri në shtëpi, nuk e përsëriti në Los Angeles. Warriorsat…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

VOLEJBOLL

Luboteni arrin finalen

21 April, 2019 @22:32

Kampioni i sezonit të rregullt të Superligës në volejboll, Luboteni, me fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Pejës në…

GAME 4: PACERS - CELTICS

Pa humbje në gjysmëfinale

FOTO/ nba

21 April, 2019 @21:47

Skuadra e Boston Celticsit, pa asnjë humbje në serinë kundër Indiana Pacersit, u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencës Lindore. Keltët…

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21 April, 2019 @18:48

Një fitore e madhe për Liverpoolin ndaj Cardiffit sot! “Të Kuqtë” e Kloppit nuk ranë pre e presionit dhe arritën…

Të gjitha lajmet nga