Të gjitha lajmet

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

26 May, 2018 @15:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë stinor, Mikaile Tmusic, që është lindur në Kosovë ka marrë ftesën nga reprezentacioni i Kosovës në basketboll.

FTOHET TMUSIC

Mirëpo, siç shkruan Koha ditore, ai nuk do të mund të ndihmojë reprezentacionin tani, pasi që ka probleme private që duhet t’i zgjedh në Mal të Zi gjatë kohës kur Kosova do të zhvillojë ndeshjet kualifikues për në Kampionatin Botëror “Kina 2019”.

25 vjeçari qe tre vite është lojtar i Bashkimit dhe çdo stinor po shënon ngritje në lojën e tij. Këtë stinor ai luajti me 15.7 pikë mesatare, 4.4 kërcime dhe 3.8 asistime.

“Jam i nderuar me ftesën, por kam folur me zyrtarë të Federatës. Kam disa probleme private në Mal të Zi dhe duhet t’i zgjidh. Pasi të kryejë këtë, atëherë do të mund të flasim për ktëë temë. Besoj që do të jem i gatshëm për Kosovën në të ardhmen,” është cituar të ketë thënë Tmusic për gazetën në fjalë.

NDESHJET E KOSOVËS

Kosova do të luan edhe dy ndeshjet e mbetura në Grupin C kualifikues për Kampionatin Botëror. Më 28 qershor Kosova pret Hungarinë, ndërsa më 1 korrik Lituaninë.

Kosova pas kalimit të fazës parakualifikuese, në fazën kualifikuese ende është në kërkim të fitores së parë.

Lider i Grupit C është Lituania dhe ndiqet nga Polonia e Hungaria. Kosova është e katërta, pa fitore. Tre vendet e para nga Grupi C, kalojnë në fazën tjetër kualifikuese për Botëror.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga